ФК «Шахтар» – ФК «Олександрія» – 2:0

Матч 19 туру Чемпіонату УПЛ сезону 2018/2019 ФК «Шахтар» – ФК «Олександрія» завершився з рахунком 2:0.

Перша десятихвилинка звітної зустрічі носила розвідувальний характер. Суперники пристосовувалися до газону харківського стадіону «Металіст» та один до одного. На 12 хвилині Сергій Кривцов грубо зіграв проти Валерія Лучкевича, за що й отримав жовту картку. Стандарт виконував Дмитро Гречишкін. Після того, як захисники «Шахтаря» вибили м’яч з-за меж штрафного майданчика, Павло Пашаєв вперше у зустрічі пробив по воротах.

А вже на 14 хвилині Марлос з Тайсоном зіграли в стінку і технічний Марлос з близької відстані розстріляв ворота Юрія Паньківа – 1:0.

«Олександрія» відповіла контратакою. Кирило Ковалець перетягнув м’яч через центральну зону і відпасував на лівий фланг під удар Тимура Стецькова. Тимур забарився з ударом і захисники «Шахтаря» вибили м’яч у нього з-під ніг.

І відразу ще одна атака олександрійців. Багатоходівка завершилася ударом Кирила Ковальця під гострим кутом. На жаль, м’яч влучив у сітку зворотньої сторони воріт. Хоча, у дуже зручній позиції в цей момент знаходився Артем Полярус.

В цей період олександрійці почали створювати небезпечні моменти біля воріт гірників.

Після відносного паритету в діях гравців обох команд, ініціативою знову заволоділи господарі поля і відчутні небезпечні моменти все частіше виникають біля воріт Юрія Паньківа.

І така активність призвела до другого забитого голу. На цей раз Марлос зробив вивірену передачу на Мораеса, і кращий бомбардир Чемпіонату не залишає жодних шансів Юрію Паньківу.

На доданій арбітром хвилині з-за меж штрафного майданчика небезпечно пробив Тайсон, але Юрій Паньків упевнено заволодів м’ячем.

Протягом другого тайму спостерігалася перевага «Шахтаря», але слід згадати момент на 65 хвилині матчу, коли Сергій Кривцов не помітив суперника, і віддав пас назад, чим скористався Артем Сітало, вийшов сам на сам із Андрієм Пятовим, намагаючись обіграти голкіпера відпустив м’яч занадто далеко, і вже перебуваючи під гострим кутом до воріт суперника, віддав м’яч на Кирила Ковальця, удар якого був неточним. Це була реальна можливість скоротити розрив у рахунку.

На 74 хвилині суперники обмінялися гострими випадами. Спочатку Марлос практично сам на сам зіграв проти Юрія Паньківа – Юрій згрупувався і ногою відбив м’яч.

А потім Кирило Ковалець вийшов віч на віч з Андрієм Пятовим, та не зміг переграти голкіпера національної збірної.

Найцікавіша на моменти кінцівка матчу не принесла забитих м’ячів жодній з команд. 2:0. «Шахтар» перемагає в достойній і непростій боротьбі. «Олександрія» готується до першого домашнього матчу з «Маріуполем».

Шахтар: Андрій Пятов, Сергій Болбат (Микола Матвієнко, 90+2’), Сергій Кривцов, Давид Хочалава, Ісмаїлі, Тарас Степаненко, Алан Патрік (Майкон, 69’), Марлос, Тайсон (К), Віктор Коваленко (Соломон, 79’), Мораес.

Запасні: Анатолій Трубін, Богдан Бутко, Максим Малишев, Кайоде.

Головний тренер: Паулу Фонсека.

Олександрія: Юрій Паньків (К), Артем Полярус, Валерій Лучкевич, Кирило Ковалець, Євген Банада, Андрій Запорожан, Тимур Стецьков, Павло Пашаєв, Денис Дедечко, Антон Шендрік, Дмитро Гречишкін (Віталій Пономар, 77’).

Запасні: Олег Білик, Станіслав Микицей, Владислав Бабогло, Олексій Довгий, Максим Задерака, Артем Сітало.

Головний тренер: Володимир Шаран.

Попередження: С. Кривцов (11’) – Т. Стецьков (25’), Д. Дедечко (55’).

Голи: Марлос (14’), Мораес (35’).