«Олександрія» (U-19) – «Карпати», Львів (U-19) – 1:2

6.09.2015 р., 17-00, стадіон «ГОЛовківський», Головківка, 300 глядачів, + 24 С°, оцінка поля – 4

Головний арбітр – І.Салаш (Калуш)

Асистенти арбітра – Д.Сердюк (Полтава), М.Стрілецька (Суми)

4-й арбітр – В.Копієвський (Кіровоград)

Спостерігач арбітражу – В.Головко (Дніпропетровськ)

«Олександрія»: Гаврусевич, Гаврушко, Прокопчук, Шкіндер, Векляк, Литвяк (Гришкін, 55), Максимець, Зайчук (Савошко, 46), Клочан (Гура, 36), Єременко, Костенко – к/к

Запасні: Бубенцов, Зінатуллін, Степаненко, Ткач

Ст. тренер – С.Лактіонов

«Карпати»: Данилів – к/к, Бусько (Калинчук, 79), Скотаренко, Олійник, Завінський, Якимів, Вербний, Лебедь, Микитин, Саутін (Войтович, 70), Карпенко ( Валенко, 75)

Запасні: Стецьків, Погорілий, Шарабура, Толочко

Ст.тренер – А.Сапуга

Попередження: Єременко (52), Прокопчук (60), Гаврушко (63), Костенко (66), Гура (90+2) – Вербний (46), Карпенко (71), Завінський (90+1)

Вилучення: Калинчук (81 – позбавлення суперника очевидної гольової можливості)

Голи: Єременко (82 — пенальті) – Якимів (41), Саутін (49)

До звітної домашньої зустрічі 6 туру наймолодші зі складу ФК «Олександрія» (U-19) мали у активі дві перемоги, а у пасиві – три поразки. При чому, ці програші сталися у трьох останніх поєдинках. Саме ця обставина змушувала «трикольорових» грати з львівськими «Карпатами» на виграш, щоб, принаймні, реабілітуватися в очах своїх прихильників.

А що суперник? До гри у Головківці львів’яни мали одну перемогу, одну нічию та три поразки. До речі, перемогу вони здобули у попередньому турі, обігравши «Іллічівець» з рахунком 3:2. Тому вони приїхали у доброму гуморі і вірою у власні сили. А у турнірній таблиці до звітного матчу суперники знаходились недалеко один від одного. ФК «Олександрія» був на 9 місці і мав 6 очок, а ФК «Карпати» займав 11 сходинку з 4 заліковими балами. Тобто, двобій обіцяв бути бойовим, безкомпромісним та цікавим. А як все було насправді, читайте нижче.

Одразу відзначу, що тренерський штаб «городян» на цей матч провів серйозну ротацію складу. Цього разу, наприклад, ми не побачили на полі голкіпера Андрія Бубенцова, польових гравців – Сергія Райляна та Михайла Давидовського. Це свідчить про те, що тренери, так би мовити, по ходу п’єси, експериментують, награючи оптимальний склад та вирішуючи питання надійної взаємодії всіх ланок команди. І це добре. Це обов’язково спрацює. А гра почалась з активних дій приїжджих, серед яких був дуже помітним Дмитро Саутін, що грав під сьомим номером. Саме він і створив перший гострий момент у воріт господарів поля, коли на 6-й хвилині, завдяки своєму доброму дриблінгу, він пройшов правим флангом та зробив філігранну передачу на Ігоря Карпенка, але удар останнього заблокували захисники ФК «Олександрія». Небезпека у воріт «чорно-жовто-зелених» була і на 20-й хвилині. Вони порушили правила проти Юрія Завінського біля кута свого штрафного майданчика. Стандарт пробив Роман Лебедь. Та захисник місцевих в падінні головою виніс м’яч у поле, ліквідувавши загрозу біля своїх воріт. А вже за кілька хвилин міг забити гол львів’янин Назар Вербний, але примудрився із дуже вигідної позиції не влучити в нижній кут воріт олександрійців. Та гол гостей, які весь час грали дуже високо та при цьому не залишали вільних зон супернику, таки відбувся. На 41-й хвилині голкіпер Юрій Гаврусевич спочатку відбив м’яч далеко у поле, та на підбиранні першим був Андрій Якимів, який з далекої відстані пробив потужно і точно у нижній кут. Рахунок стає 0:1, з яким команди і пішли на перерву.

Торсида, розчарована рахунком першого тайму і непереконливою грою олександрійської молоді, розраховувала на те, що у другому таймі «городяни» зроблять все можливе і неможливе для перемоги. До речі, цього разу ультрас ФК «Олександрія» з першої і до останньої хвилини потужно підтримували рідну команду, за що їм величезне спасибі! А серед VIP-гостей були помічені Юрій Гугленко – голова Знам’янської районної державної адміністрації і президент Спортивного клубу «Європа-крос» та Віталій Згама – один з керівників ТОВ «УкрАгроКом» (титульний спонсор ФК «Олександрія») і президент Футбольного клубу «Головківка» (аматорський колектив). Та, на жаль, лише у кінці другого тайму місцеві гравці показали саме той футбол, який вболівальники від них чекали з перших хвилин зустрічі. Вже на 49-й – знову про себе нагадав Дмитро Саутін, який після стрімкого проходу правим флангом пробив якісно у дальній кут і «круглий» затріпотів у сітці воріт олександрійців — 0:2. И лише на 82-й – місцеві з пенальті забивають гол у відповідь. Його автором став Олег Єременко. Рахунок стає 1:2, з яким і закінчився цей напружений матч.

Резюме. Четверта поспіль поразка олександрійців (U-19) свідчить про відсутність у нашої молоді певного досвіду і потрібної майстерності. Але саме у таких іграх і набувають молоді футболісти і досвід, і майстерність. На все це потрібен час. Пам’ятаєте? Per aspera ad astra ! І цей шлях потрібно пройти! Дочекаємось…

У 7 турі ФК «Олександрія» (U-19) буде грати у неділю 13.09 2015 року на виїзді з «Зорею» (U-19) у Кременчуці на штучному газоні «Кремінь-Арени», де проводить свої номінальні домашні зустрічі ця молодіжна команда. Поєдинок, без сумніву, буде дуже складний. Отже, друзі, тримайте кулаки за наших хлопців! Любіть футбол! Це саме та сила, що об’єднує!