«Олександрія» (U-19) – «Шахтар» (U-19), Донецьк – 2:1

09.08.2015р., 17-00, стадіон «ГОЛовківський» Головківка, 450 глядачів, + 33, поле 4

Головний арбітр – В.Арановський (Київська обл.)

Асистенти арбітра – В.Федунець (Тернопіль), М.Юхименко (Луцьк)

4-й арбітр – Д.Федан (Олександрія)

Спостерігач арбітражу – О.Білорус (Черкаси)

«Олександрія»: Бубенцов, Шкіндер, Прокопчук – к/к, Степаненко, Гаврушко, Максимець (Гришкін, 65), Литвяк (Гура, 80), Зайчук, Давидовський (Савошко, 72), Клочан, Райлян

Запасні: Гаврусевич, Зінатуллін

Ст.тренер – С.Лактіонов

«Шахтар»: Трещейко, Сеницький – к/к, Фурсов, Шевченко, Гладченко, Якімець (Проданов, 81), Глагола, Топалов, Суханінський (Породько, 62), Бугай (Путря, 46), Авагімян

Запасні: Романов, Семеніхін, Биков, Запорощенко

Ст.тренер – С.Ковальов

Попередження: Гаврушко (22), Бубенцов (56), Зайчук (66) – Якімець (58), Породько (80)

Голи: Райлян (18), Клочан (89) – Сеницький (85)

Ось, нарешті, і повернувся Великий Футбол у Головківку! Президент ФК «Олександрія» Сергій Кузьменко прийняв мудре рішення – наймолодший склад його клубу домашні зустрічі буде грати на красені-стадіоні «ГОЛовківський», який, власне, і будувався з його ініціативи. Отже, так би мовити, естафету у ПФК «УкрАгроКом», що колись грав на цьому смарагдовому газоні, перейняв наймолодший склад «трикольорових» (футболісти віком до 19 років). І це знакова подія! ЗНА-КО-ВА!

Варто дати деяку інформацію, щодо чемпіонату U-19. В ньому бере участь не 14 команд, як у чемпіонаті команд основного складу Прем’єр-ліги та U-21, а 16. До 14 згаданих команд додалися ще «Скала» Стрий та «Іллічівець» Маріуполь. І календар у молоді свій. Він дуже відрізняється від календаря команд основного складу та U-21. Наприклад, олександрійці (U-19) у першому турі 1 серпня 2015 року зустрічалися з ровесниками з київського «Динамо» на їх полі та виграли цей дуже непростий поєдинок з рахунком 1:0 (дехто назвав це сенсацією, але це футбол, де все можливо). А у другому турі календар звів їх з фіналістом молодіжної Ліги UEFA 2015 року – донецьким «Шахтарем» (у фіналі молодіжної Ліги UEFA 13.04.2015 року ця команда програла одноліткам з «Челсі» з рахунком 2:3).

Але якщо хтось думає, що представники Академії ФК «Шахтар» приїхали до Головківки вперше, то він помиляється. Молоді «шахтарі» двічі були у цьому мальовничому селі! Пригадаємо, як це було. У сезоні 2012/2013 команда «УкрАгроКом» під орудою Юрія Гури виступала у східній групі «Б» Другої ліги ПФЛ України (у тому пам’ятному сезоні «аграрії» вибороли перше місце у групі і напряму увійшли до Першої ліги), де на той час грала команда «Шахтар-3» з Академії ФК «Шахтар». Так ось, вперше «Шахтар-3» грав у Гловківці 21.11.2012 року. ПФК «УкрАгроКом» виграв той поєдинок з рахунком 1:0. Єдиний гол точним та потужним ударом здалеку на 79-й хвилині забив «опорник» головківців Юрій Степанюк. Варто додати, що головним тренером «Шахтаря-3» на той час був заслужений тренер України (з 2006 року) Олександр Фундерат – вихованець кіровоградського футболу, який у 2000 році переїхав до Донецька і наразі очолює Академію ФК «Шахтар». Вдруге молоді «шахтарі» грали на стадіоні «ГОЛовківський» 1.06.2013 року. Підопічні Юрія Гури знову здобули перемогу з рахунком 2:1. У «аграріїв» голи забивали капітан команди майстер спорту міжнародного класу Олександр Батраченко (11-та хвилина) та вихованець олександрійського футболу Богдан Боровський (53-а хвилина). А от у «Шахтарі-3» голом на 68-й хвилині відзначився десятий номер команди Сергій Болбат, що наразі на умовах оренди виступає за «Локерен» з бельгійського міста з такою ж назвою. Головним тренером команди «Шахтар-3» на той час був вже Сергій Ковальов. От така історія. На цьому закінчуємо преамбулу і, власне, повертаємось на оксамитовий зелений газон стадіону «ГОЛовківський».

До звітного матчу обидві команди мали у своїх активах перемоги у стартовому турі. Як було сказано вище, олександрійці виграли у «Динамо» на їх полі, а «Шахтар», будучи номінальним господарем поля, здолав «Іллічівець» з рахунком 3:0. Зрозуміло, що кожен з учасників цього двобою розраховував лише на перемогу. А от як все було насправді, читайте нижче.

Гра почалась дуже жваво. Вже на 2-й хвилині Михайло Зайчук отримав м’яч у штрафному майданчику гостей, вийшовши віч-на-віч з голкіпером Владиславом Трещейко, та пробив точно у воротаря. На 11-й хвилині футболісти «Олександрії» явно порушили правила у своєму карному майданчику и головний арбітр Віктор Арановський не вагаючись призначив пенальті. Його виконав Дмитро Топалов, та просто блискуче зіграв кіпер олександрійців Андрій Бубенцов, який парирував 11-метровий, перевівши «шкіряного» на кутовий! Браво, Андрію! Добра нагода забити гол була у «городян» на 14-й хвилині, коли вже знайомий нам Михайло Зайчук вивів до воріт швидкого Сергія Райляна. Той обіграв стража воріт «шахтарів» та пробив, але «круглий» після рикошету вилетів на кутовий. Як під холодний душ у таку спекотну погоду потрапили приїжджі на 18-й хвилині, коли багатоходівка тандему двох Михайлів: Зайчук – Давидовський завершилась передачею останнього на всюдисущого Сергія Райляна, який і завершив цю чудову комбінацію відправивши м’яч у порожні ворота. Рахунок стає 1:0. Трибуни стадіону, де зібралось чимало прихильників «гри мільйонів», буйствували і аплодували молодим гравцям ФК «Олександрія». Запам’яталась і 27-а хвилина, коли Михайло Давидовський зі стандарту пробив, але сфера пролетіла вище воріт. Молоді донеччани намагались будь-що зрівняти рахунок і були близькі до цього, коли на 32-й – Артур Авагімян пробив по воротам господарів та м’яч після рикошету від захисника вилетів за лицеву лінію. А на 37-й – вже Владислав Бугай був близьким до статус-кво своєї команди. Він бив з дуже вигідної позиції, але цей удар заблокував гравець «Олександрії». В роздягальню на перерву команди пішли при рахунку на табло – 1:0.

Початок другого тайму був таким же стрімкім, як і першого. Дуже помітний на полі Михайло Давидовський мав нагоду відзначитись голом на 47-й і 60-й хвилинах, але він змарнував свій шанс. А вихованці Сергія Ковальова продовжували шукати свою стежку для взяття воріт. Так, на 67-й хвилині Артур Авагімян, після помилки гравця місцевої команди, перехопив м’яч і пробив сильно і влучно у верхній кут воріт. Але знову Андрій Бубенцов зробив чудовий сейв, та не дав «шкіряному» влетіти у «дев’ятку». Молодець! Та гості рахунок таки зрівняли. Це сталося на 85-й хвилині, коли після верхового удару зі стандарту капітан «гірників» Юрій Сеницький замкнув її головою. Рахунок становиться 1:1. Та він протримався недовго. Вже на 89-й – Владислав Клочан забиває свій гол і робить рахунок 2:1, з яким і закінчився цей двобій, який присутній на матчі спортивний директор ФК «Олександрія» Вадим Яровий, завжди точний на порівняння, назвав трилером.

Ми вітаємо з перемогою гравців, тренерський штаб та всіх тих, хто причетний до цієї важливої звитяги!

У двох перших турах молоді олександрійці подолали представників Академій ФК «Динамо» та ФК «Шахтар». Так чия Академія сильніша? Висновок робіть самі.