Асистенти арбітра – М. Чос (Київ), Є. Данильченко (Луганськ)

Четвертий арбітр – Ю. Можаровський (Львів)

Спостерігач арбітражу – І.Яремчук (Київ)

«Шахтар»:Пятов, Срна, Ордець,Ракицький, Азеведо, Малишев, Фред, Тейшейра, Марлос (Дентіньо, 75), Бернард (Коваленко, 64), Едуардо (Гладкий, 64).

Запасні: Каніболоцький, Кучер, Шевчук, Кобін.

«Олександрія»: Новак, Сухоцький, Микицей, Чорній (Грицук, 72), Полярус (Козак, 58), Запорожан – к/к, Голенков, Шендрік, Коломоєць (Пономар, 81), Банада, Басов.

Запасні: Леванідов, Чеботаєв, Старенький, Імереков.

Гол.тренер – В.Шаран.

Попередження: М.Малишев (38) — А.Голенков (13), С.Микицей (83), Є.Банада (88).

Голи: А.Тейшейра (23, 80)

Сьогодні майже у всієї футбольної України погляд був прикутий до матчу між донецьким «Шахтарем» та новачком Прем’єр – ліги ФК «Олександрія». Цікаво було подивитися, як поведуть себе трьохкольорові в грі проти гранда, що протиставлять, і чи вдасться їм нав’язати гірникам боротьбу. І в них це вдалося.

Нагадаємо, що між собою в чемпіонатах України футболісти «Шахтаря» та «Олександрії» провели 6 матчів і в усіх перемогу святкували «гірники». Різниця м’ячів 16-4=+12 на користь «Шахтаря». М’ячі у складі нашої команди забивали – С.Чуйченко, В.Первак, К.Сидоренко та С.Старенький. у складі донеччан найбільше м’ячів забив О.Бєлік – 3. ще два матчі (обидва в Олександрії» суперники провели в Кубку України. В сезоні 2000/2001 у 1/16 фіналу футболісти «Шахтаря» перемогли – 3:0 (А.Тимощук, А.Воробей, О.Бєлік), а 11 листопада 2008 року в 1/4 фіналу перевага гірників була мінімальною – 2:1 (О.Казанюк – Є.Селезньов, О.Гладкий).

Досить активно суперники розпочали звітну зустріч. Вже на першій хвилині олександрійці організували перспективну атаку. Після багатоходівки А.Запорожан — А.Сухоцький — А.Полярус, останній скинув під удар А.Чорнію, але після його удару голкіпер забрав м’яч в руки. За кілька хвилин гірники заробили право на виконання стандарту. Після подачі Азеведо в штрафний майданчик, Едуардо ударом головою поцілив у поперечину, а удар на добивання був заблокований захисниками. На 18-й хвилині Я.Ракицький виконав навісну передачу на Едуардо, вивівши його віч-на-віч з А.Новаком, але голкіпер прочитав цю передачу, вийшов вперед і завадив пробити точно у ворота. За пару хвилин наші земляки організували масовану атаку воріт «Шахтаря». Після навісу А.Чорнія з правого флангу, А.Пятов виграв верхову боротьбу за м’яч, вибивши його зі штрафного майданчика. Першим на м’ячі був А.Запорожан, але він забарився з ударом і момент було упущено. На 23-й хвилині «гірникам» вдалося провести атаку і реалізувати її в забитий гол. А.Тейшейра, отримавши пас від одноклубника, ввірвався в штрафний майданчик і потужним ударом відправив м’яч в сітку воріт – 1:0. Дві хороші нагоди відзначиться мав Д.Срна, але реалізувати їх йому так і не вдалося. В першому випадку його дальній удар з правого флангу пройшовся мимо воріт, а в другому – голкіпер зіграв надійно. На це олександрійці відповіли двома моментами. А.Чорнія поцілив точнісінько у руки голкіпера, а постріл Є.Банади пройшовся над поперечиною. На першій доданій арбітром до першого тайму хвилині олександрійці провели швидку контратаку із завершальним ударом А.Запорожана, але він був «в молоко».

Другий тайм розпочався не так активно, як перший. На 50-й хвилині «гірники» організували більш-менш осмислену атаку. Д.Срна зробив навісну передачу в центр, де першим на м’ячі був Фред, але його удар пройшовся значно вище воріт. Олескандрійці відповіли стрімкою атакою лівим флангом за участю А.Чорнія та А.Поляруса, останній виконав навісну передачу в штрафний майданчик на Ю.Коломойця, але Юрій головою пробив поряд зі стійкою. Заслуговує на увагу удар Едуардо на 57-й хвилині, але А.Новак зіграв надійно, перевівши м’яч на кутовий. За декілька хвилин одноклубники вивели В.Коваленка майже віч –на – віч з А.Новаком, але переграти голкіпера йому не вдалося – нападник пробив значно вище воріт. Надалі гра вирівнялася і боротьба точилася в основному в центрі поля, а рідкі випади не несли ніякої загрози воротам суперника. На 79-й хвилині господарі організували швидку контратаку. А.Тейшейра виконав навісну передачу на О.Гладкого, той скинув під удар В.Коваленку, але голкіпер олександрійців зіграв надійно. За хвилину А.Тейшейра, отримавши пас від партнера і пробив потужно під поперечину, оформивши «дубль». На другій доданій до основного часу арбітром хвилині наші земляки провели перспективну атаку. Після подачі А.Голенкова з правого флангу, В.Пономар ударом головою пробив поруч з «дев’яткою». Звітна гра видалася нелегкою для олександрійців, але вони продемонстрували пристойну гру.