Головний арбітр – М.Балакін (Київська обл.)

Асистенти арбітра – Є.Халамендик, Н.Рачинська (обидва – Київ)

Спостерігач арбітражу – В.Лисенко (Одеса)

«Олександрія»: Новак, Сухоцький, Пономар, Чорній, Запорожан – к/к (Коломоєць, 77), Голенков (Старенький, 65), Грицук (Леонов, 61), Чеботаєв, Шендрік, Банада, Басов.

Запасні: Леванідов, Микицей, Матвєєв, Полярус.

«Сталь»: Бандура, Адамюк, Дебелко (Гоменюк, 55), Кравченко, Пшеничних, Воронін, Васін (Котляр, 90+1), Карасюк, Каленчук – к/к, Путраш, Кулач (Кучеров, 86).

Запасні: Паньків, Барановський, Багдасаров, Будник.

Гол.тренер – В.Мазяр

Попередження: А.Чорній (27), А.Шендрік (78) – А.Кравченко (36), Ю.Путраш (74), С.Воронін (77).

Гол: Є.Банада (22 – автогол).

В очній зустрічі «Олександрії» та «Сталі» вирішувалося, хто з новачків Прем’єр-ліги освоївся в новому турнірі краще. З одного боку могло здатися, що підопічні В.Шарана виглядають фаворитами дуелі зі «сталеварами» – «городяни» грали на своєму полі, в активі у команди було більше турнірних балів і місце відповідно вище займала саме «Олександрія». Та й психологічно перевага мала бути на боці господарів поля, оскільки в минулому сезоні вони фінішували в турнірній таблиці вище «Сталі».

У чемпіонатах України «Олександрія» ще жодного разу не перемагала «Сталь». Єдина перемога «городян» над «сталеварами» сталася в Кубку України в сезоні 2008/09 у другому попередньому раунді. Суперники тоді були зовсім різного рівня, олександрійці вже тоді боролися за місце в еліті, а «Сталь» не дуже успішно грала у другій лізі. В тій кубковій зустрічі на своєму полі «сталевари» не змогли стримати натиск «Олександрії» і поступилися з рахунком 2:0.

Найбільша перемога у «Сталі» над «триколірними» також була з рахунком 2:0, сталося це ще в 2006-му році і саме та зустріч значиться як перша очна зустріч між суперниками по четвертому туру. Варто відзначити, що в сезоні 2006/07 «сталеварам» вдалося двічі переграти «Олександрію», тож як добитися успіху на стадіоні «Ніка» дніпродзержинці знають.

Статистика точна наука. 15 місяців в рідних стінах в матчах чемпіонатів України трьохкольорові не знали гіркоти поразок.

З перших хвилин гра носила гострий характер. Суперники вели боротьбу в основному в центрі поля, але при найменшій нагоді намагалися йти в атаку. Першого удару по воротах завдали наші гості, але голкіперу А.Новаку не склало труднощів забрати м’яч в руки. Відразу ж олександрійці провели масовану атаку. В.Грицук, накрутивши кількох гравців, пробив по воротах, але О.Бандура також з легкістю справився з ударом. За кілька хвилин наші земляки, зусиллями героя матчу 3-го туру А.Сухоцького, заробили право на перспективний стандарт в безпосередній близькості до воріт, але простріл А.Запорожана під поперечину ліквідував досвідчений О.Бандура, забравши м’яч в руки. В середині першого тайму «сталевари» заробили право на виконання двох кутових. В першому випадку після навісу в штрафний майданчик А.Кравченко пробив мимо воріт, а в другому – після його удару м’яч зрикошетив від голови Є.Банади у ворота – 0:1. Після пропушеного голу олександрійці всіма силами кинулися відіграватися і створили кілька небезпечних моментів. Після прицільного удару А.Сухоцького з лінії штрафного майданчика, голкіпер «Сталі» в останню мить врятував команду, кінчиками пальців перевівши м’яч на кутовий. Згодом трьохкольорові заробили право на стандарт. А.Сухоцький обвідним ударом відправив «шкіряного» в дальню «дев’ятку», але боковий арбітр зафіксував офсайд. «Олександрія» великими силами влаштували тотальний пресинг і штурм воріт суперника. Хороші можливості для взяття воріт мали А.Сухоцький та А.Голенков, але їх потужним ударам трішки бракувало точності, та й голкіпер грав надійно.

Початок другого тайму ознаменувався стрімкою атакою наших земляків. Після прострільної передачі В.Пономаря в штрафний майданчик, А.Запорожан пробив дещо вище воріт. Гості відповіли двома небезпечними ударами по володінням А.Новака у виконанні В.Кулача та В.Гоменюка, але вони були не точними. Починаючи з 75-ї хвилини матчу олександрійці влаштували тотальний штурм воріт «Сталі», але їх намагання пройти захисні редути «сталеварів» не приносили бажаного результату. Гості відповіли швидкою контратакою. Досить небезпечного удару завдав Ю.Путраш на 79-й хвилині матчу із-за меж штрафного майданчика, але м’яч просвистів над «дев’яткою».

Приємно, що по завершенню матчу, не зважаючи на поразку, вболівальники підтримали гравців, за що їм велика шана та подяка.