Є перша перемога!

Футбол УкрАгроКом Александрия
Матч 7 туру чемпіонату FAVBET Ліга 1 «Зірка» ? « УкрАгроКом» завершився з рахунком 0:2.

«Зірка» Кіровоград ? « УкрАгроКом» Головківка – 0:2 (0:2)

24.08.2013, початок ?17.00, стадіон «Зірка», м. Кіровоград
оцінка поля – 3, кількість глядачів – 2500, температура + 29.

Суддівська бригада: головний арбітр ? Бондаренко Д. Є. (Одеса), асистенти ? Рєка О .Д. (Одеська область), Ковальських С. В. (Сімферополь),четвертий арбітр ? Калита Р. М. (Кіровоград).

Спостерігач арбітражу: Куцев А. М. (Київ).

«Зірка»: Ширяєв – капітан, Мостовий, Бочкур (Загальський,84), Горбаненко (Осадчий, 46), Шаврін (Галенко, 61), Сокуренко, Степанов, Гонщик, Березовський, Чичиков, Логінов (Рудницький, 46).

Запасні: Поштаренко, Родіна, Мартинюк.

Головний тренер – Микола Федоренко.

«УкрАгроКом»: Науменко, Ломко, Радевич, Покосенко (Мамонов, 70), Любчак, Даньків (Степанюк, 89), Батраченко – капітан, Лозовий (Боровський, 46), Пономар, Бровкін (Сірик, 90+1), Фальковський.

Запасні: Ніколаєв, Ляшенко, Єфремов.

Головний тренер – Юрій Гура.

Попередження: Шаврін (30), Мостовий (74) – Лозовий (45+1), Науменко (83), Сірик (90+2).

Голи: Ломко (22,40).

Оскільки це була перша офіційна зустріч суперників, та ще і Кіровоградське дербі, увага шанувальників футболу нашої області була прикута саме до цього матчу. Хоча і гра ПФК «Олександрія» з командою з сусідньої області ? ФК «Полтава» теж була у їх полі зору. Словом, на Кіровоградщині у цей день було дійсно велике свято «гри мільйонів», яке, до того ж, співпало з Днем незалежності України! Отже, глядачів на стадіоні «Зірка» було чимало.

Не буду довго представляти суперників, а скажу лише що «Зірка» заснована у 1911 році, а «УкрАгроКом» ? у 2010. Різниця у майже 100 років говорить про все – і про історію, і про традиції, і про досвід, і про авторитет приймаючої сторони. З цих міркувань, та враховуючи те, що для кіровоградців це був домашній поєдинок, а команди знаходяться на великій відстані одна від одної у турнірній таблиці (досвідчені кіровоградці на 6 місці з 10 очками, а дебютанти першої ліги головківці на 16 місці з 3 заліковими балами), «Зірка» ще до початку матчу вважалася фаворитом. Але ми знаємо, що це футбол, де все можливо…

Гра почалася жваво. Одразу пішов обмін атаками. Господарі поля (традиційна червоно-жовта форма) намагалися забити швидкий гол, але дуже надійно грали оборонці приїжджих. А відбивши атаку, аграрії самі шли уперед великими силами. Та от біда! В жодної з команд перші десь хвилин двадцять до дійсно небезпечних моментів справа не доходила. Так, були стандарти (кутові та штрафні удари), а от справжньої гостроти, нажаль, не було. Момент істини настав на 22-й хвилині. Капітан команди з Головківки Олександр Батраченко подав кутовий на центр карного майданчика. А правий вінгер гостей Олександр Ломко, ніби почувши голос з неба, опинився не на характерному для себе місці, а саме у центрі штрафного майданчика та так потужно пробив головою, що смугастий опинився у сітці воріт «Зірки»! Рахунок стає 0:1.
Я вважав, що це був четвертий гол, що Саша забив головою за час гри у команді. Але після зустрічі з’ясував у нашого захисника, що це був третій гол, забитий ним головою. Решту він забивав ногами (як і другий свій гол у цьому двобої, але про це дещо нижче). «Зіркові» кинулися відіграватися. Та не все так просто! Добре зцементований захист украгрокомівців був начебто мур на шляху нападників кіровоградців. А на 30-й – стався дуже цікавий момент. «Десятка» господарів – Вадим Шаврін дуже картинно впав у карному майданчику гостей, вимолюючи у арбітра 11-метровай, а натомість отримав «гірчичника» за симуляцію! Масований штурм воріт хлопців з Олександрійщини стався на 32-33 хвилинах двобою, але господарі так і не спромоглися забити. Не реалізували вони свою можливість зрівняти рахунок і на 39-й хвилині, коли після стандарту круглий пролетів поряд з стійкою. А хвилиною пізніше (на 40-й) свято голу було вже на вулиці аграріїв. І хто б ви думали став автором другого голу? Олександр Ломко! Він опинився на лівому фланзі атаки. Не інакше цього разу його туди послав внутрішній голос! До цього був удар по воротах «Зірки». Голкіпер, він же капітан команди, Євген Ширяєв відбив шкіряного, але недалеко. На добиванні першим був Саша Ломко. Він пробив на техніку з підйомом дуже прицільно у дальній кут. М’яч у сітці! Є 0:2! Є дубль Олександра Ломка!
Саша, ти – the best!!!
На перерву команди пішли, коли на табло був дуже комфортний для аграріїв рахунок 0:2.
Поки команди відпочивали та отримували настанови від своїх тренерів, на поле вийшли дітки. Ці маленькі «зірочки» так добре та завзято грали, що глядачі, які були не дуже задоволені грою великих дядьків з основи, палко підтримували майбутнє «Зірки». Мені теж дуже подобалася доросла гра цих юних обдарувань і я долучився до овацій.
А другий тайм почався з замін (дві у господарів та одна у гостей). І одразу прикував до себе увагу завжди продуктивний Євген Фальковський. Він на 48-й хвилині вийшов віч-на-віч з голкіпером «Зірки», але його тезка Євген Ширяев виграв цю дуель. Весь другий тайм аграрії згуртовано як захищалися, так і атакували. До їх гри ніяк не могли підібрати ключик хлопці з берегів Інгулу. Не йшла в них гра, хоч убий! Ось деякі моменти. На 56-й – небезпечний стандарт неподалік від штрафного майданчика підопічних Юрія Гури. М’яч летить повз ворота. На 60-й – чудовий простріл вздовж воріт головківців та ніхто з господарів його не замкнув. На 77-й – знову змарнований гольовий момент «зіркових», а на 90+1 шкіряний якимось дивом не залетів у сітку воріт приїжджих. Отже, важкий для обох команд двобій завершився з рахунком 0:2. Це перша перемога у першій лізі ПФК «УкрАгроКом», з чим ми і вітаємо весь колектив аграріїв. Сталося так, що День незалежності України став ще Днем Олександра Ломка, який відзначився дублем, АЛЕ! Забивав дійсно Сашко, а от грала – вся команда. Та як грала! Такої комбінаційної, видовищної гри з характером, спортивною злістю, доброю агресією у цьому сезоні та при цьому складі ми ще не бачили. Звісно, багато у чому це заслуга нашого тренерського штабу – Юрія Гури та Сергія Лактіонова, яким окремі слова вдячності за цю перемогу. Так тримати, улюблена команда!

Доречи, ПФК «Олександрія», який я згадував на початку цього репортажу, теж виграв! Він подолав ФК «Полтава з рахунком 1:0. Молодці, земляки!

Свій наступний матч «УкрАгроКом» проводить на КСК «Ніка» 31 серпня з МФК «Миколаїв». Запрошуємо вболівальників підтримати рідну команду.

В’ячеслав Чебишев, заслужений тренер України, майстер спорту, керівник прес-центру ПФК «УкрАгроКом»