А. Купцов: «Вже багато зроблено, але ще більше треба зробити»


По завершенню першої частини чемпіонату клубній прес-службі інтерв’ю дав старший тренер ФК «Олександрія» U-21 Андрій Купцов.

— Формування команди відбувалося в досить стислий період. Нашому тренерському штабу треба було за цей короткий період сформувати і підготувати команду до змагань. Звичайно, всі дублюючі склади формуються для того щоб в перспективі готувати кадри для основного складу. В цілому нам вдалося створити кістяк команди, яка в деяких матчах показувала досить пристойний футбол. Звичайно, озираючись назад, скажу відверто, ми могли б виступити і краще, якщо було б більше часу для підготовки, але повторюся, що наше завдання не займати призові місця в турнірній таблиці, хоча до цього теж треба прагнути, але першочерговим нашим завданням являється підготовка найближчого резерву, який в разі потреби буде гармонійно вливатися в головну команду. Всім нам хотілося б більше перемог, тому що дух переможця надихає, дає можливість почуватися більш впевнено і розкуто. Інстинкт в переможця ще ніхто не відміняв і в цій складовій нам ще потрібно працювати. Але не зважаючи на всі труднощі, в команді з’являються виконавці, за діями яких уважно спостерігає головний тренер команди Володимир Шаран, залучає їх до тренувального процесу, навіює ті принципи, які сповідуються головною командою.

— В першій частині чемпіонату ми бачили і достатньо яскраві матчі, де команда демонструвала хороші бійцівські якості, технічну та тактичну підготовку, психологічну витривалість, а в деяких матчах хлопці виглядали, відверто, слабко. Чим Ви може пояснити такі перепади?

— Почну з того, що футболісти прийшли до нас в різній функціональній готовності, з різною мотивацією, з різними завданнями. Одні щойно приїхали з моря, другі – прибули в наш табір з не залікованими травмами, у третіх – було мало ігрової практики. Весь цей період дуже важко було їм давати необхідні навантаження. А коли футболіст знаходиться під великими навантаженнями, йому складно відкритися. Тому ми використовували індивідуальний підхід до кожного виконавця. Тому резюмуючи, різний психофізичний стан футболістів, позначився на грі гравців. Перші п’ять-шість матчів ми виглядали пристойно, а потім певно і фізичний стан їх підвів. Так часто-густо буває, що після кількох вдалих матчів футболісти розслабляються, цим користаються суперники і відразу ж приходить покарання. Хорошу організовану гру проти нас показав «Олімпік», від якого на останніх секундах пропустили гол, згодом зустрілися з добротною командою «Чорноморця» і вже потім складно було психологічно перебудуватися як в організації гри, так і в індивідуальній майстерності. Після серії з шести постіль поразок нам важко було їх налаштувати.

— «Олександрія», як команда, завжди славилася своїм колективізмом. Як Ви втілюєте ці традиції з дублерами?

— Хочу подякувати керівництву клубу за створені умови як для проведення навчально-тренувального процесу, так і проведення матчів. Такими умовами не всі команди ПЛ можуть похвалитися. Коли я зустрічаюся зі своїми колегами з інших команд і розповідаю їм про наші умови, то вони із захопленням сприймають цю інформацію і віддають належне керівництву клубу. Я хотів би користуючись нагодою подякувати президенту клубу С.Кузьменку, головному тренеру В.Шарану, які створили максимально комфортні умови для того щоб якість гри футболістів постійно зростала. Що стосується мікроклімату в самій команді, то мені хотілося б бачити в них ще більше згуртованості, організованості, дисципліни, але це не простий процес, над яким ми постійно працюємо. Переконаний, що в період міжсезоння ми зробимо все необхідне для того щоб ще більше згуртувати колектив і націлити їх на високі результати в усіх компонентах футбольного мистецтва. Я переконаний, що наш тренерський штаб, знаючи загальну концепцію розвитку клубу, буде робити все необхідне щоб привити футболістам елементи патріотизму, любові до клубу та міста, честь якого вони захищають.

— Кожна команда в міжсезоння проводить ротацію, з кимось прощаються, на когось увагу звернув головний тренер…

— Для кожної команди це процес неминучий, у всіх командах він був, є і буде. Є хлопці, з якими ми продовжимо співпрацю, але є, на жаль, ті, з ким доведеться прощатися. Для мене цей процес достатньо важкий. Завжди важко прощатися. Я сам був футболістом, тому знаю, що це таке. Але це футбольне життя. Але я їх на «березі» попереджував, що перед нами керівництвом клубу поставлено серйозні завдання і нам їх потрібно виконати. Тішусь тим, що зараз у нас буде значно більше часу на підготовку і вже зараз почався процес перегляду нових виконавців, який перманентно буде продовжуватися, а інтенсивні навчально-тренувальні збори та контрольні матчі покажуть хто залишиться в команді, а хто цей бар’єр не здолає.

— Розкажіть, будь ласка, більш детальніше про організацію і хід навчально-тренувальних зборів.

— В наших загально клубних планах передбачається збір дублерів 11 січня, проведення детального медичного огляду і, можливо, сама важка і кропітка поетапна робота по заздалегідь розробленому плану. Збори проведемо в Олександрії, на нашій базі. Інфраструктура та підбір спаринг-партнерів дозволяє сподіватися на кінцевий позитивний результат. Відразу хотів би попередити, що цей період буде важким, виснажливим і хто добросовісно і з честю його пройде, той і залишиться в команді. Паралельно із нашими зборами свій навчально-тренувальний збір будуть проводити наші колеги з U-19. В цій роботі буде багато спільного. Я сподіваюся, що таке партнерство піде на користь обом колективам. Закономірно, що ми будемо залучати до нашої роботи кращих виконавців з команди U-19, там є футболісти, на яких я звернув серйозну увагу. І я сподіваюся, що для них це буде хорошим стимулом зробити крок вперед.

— Як Вам працюється з Вашими помічниками?

— Мій помічник Володимир Федорович Максімов – легендарний в минулому футболіст, який пройшов хорошу школу в розвитку дитячо-юнацького футболу, добре володіє основами педагогіки та психології. Приємно, що наші погляди співпадають. Досить кваліфіковано працює з футболістами наш масажист Віталій Альохін. Нам активно допомагають тренери з команди U-19. постійно контактуємо з тренерським штабом головною командою та В.Шараном безпосередньо. Хочеться відзначити досвід адміністратора та начальника команди, які переймаються побутом, організаційними питаннями.

— Вболівальникам завжди хочеться бачити на полі місцевих вихованців. Як Ви плануєте реалізовувати цю програму?

— Керівництво клубу ставить перед нами завдання щоб у дублерів та юніорів було більше місцевих вихованців. Звичайно тренерський штаб розбудовує концепцію для реалізації поставленого завдання. В цьому напрямку вже багато зроблено, але ще більше треба зробити. Позитивним є той факт, що досить плідно працює дитячий футбольний клуб «Олександрія – Аметист». Там зібрані досвідчені тренери-педагоги, які щоденно виховують у дітей та підлітків любов до футболу та вказують їм перспективи особистого зростання через батьків, вчителів на прикладах виступів нашої головної команди. Ну і наприкінці, хотілося подякувати всім тим, хто підтримував і підтримує нашу молоду команду і на передодні новорічних та різдвяних свят побажати всім міцного здоров’я, миру та добра.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.

Все о спорте в Александрии © 2013 - 2021