А. Купцов: «Вже багато зроблено, але ще більше треба зробити»


По завершенню першої частини чемпіонату клубній прес-службі інтерв’ю дав старший тренер ФК «Олександрія» U-21 Андрій Купцов.

— Формування команди відбувалося в досить стислий період. Нашому тренерському штабу треба було за цей короткий період сформувати і підготувати команду до змагань. Звичайно, всі дублюючі склади формуються для того щоб в перспективі готувати кадри для основного складу. В цілому нам вдалося створити кістяк команди, яка в деяких матчах показувала досить пристойний футбол. Звичайно, озираючись назад, скажу відверто, ми могли б виступити і краще, якщо було б більше часу для підготовки, але повторюся, що наше завдання не займати призові місця в турнірній таблиці, хоча до цього теж треба прагнути, але першочерговим нашим завданням являється підготовка найближчого резерву, який в разі потреби буде гармонійно вливатися в головну команду. Всім нам хотілося б більше перемог, тому що дух переможця надихає, дає можливість почуватися більш впевнено і розкуто. Інстинкт в переможця ще ніхто не відміняв і в цій складовій нам ще потрібно працювати. Але не зважаючи на всі труднощі, в команді з’являються виконавці, за діями яких уважно спостерігає головний тренер команди Володимир Шаран, залучає їх до тренувального процесу, навіює ті принципи, які сповідуються головною командою.

— В першій частині чемпіонату ми бачили і достатньо яскраві матчі, де команда демонструвала хороші бійцівські якості, технічну та тактичну підготовку, психологічну витривалість, а в деяких матчах хлопці виглядали, відверто, слабко. Чим Ви може пояснити такі перепади?

— Почну з того, що футболісти прийшли до нас в різній функціональній готовності, з різною мотивацією, з різними завданнями. Одні щойно приїхали з моря, другі – прибули в наш табір з не залікованими травмами, у третіх – було мало ігрової практики. Весь цей період дуже важко було їм давати необхідні навантаження. А коли футболіст знаходиться під великими навантаженнями, йому складно відкритися. Тому ми використовували індивідуальний підхід до кожного виконавця. Тому резюмуючи, різний психофізичний стан футболістів, позначився на грі гравців. Перші п’ять-шість матчів ми виглядали пристойно, а потім певно і фізичний стан їх підвів. Так часто-густо буває, що після кількох вдалих матчів футболісти розслабляються, цим користаються суперники і відразу ж приходить покарання. Хорошу організовану гру проти нас показав «Олімпік», від якого на останніх секундах пропустили гол, згодом зустрілися з добротною командою «Чорноморця» і вже потім складно було психологічно перебудуватися як в організації гри, так і в індивідуальній майстерності. Після серії з шести постіль поразок нам важко було їх налаштувати.

— «Олександрія», як команда, завжди славилася своїм колективізмом. Як Ви втілюєте ці традиції з дублерами?

— Хочу подякувати керівництву клубу за створені умови як для проведення навчально-тренувального процесу, так і проведення матчів. Такими умовами не всі команди ПЛ можуть похвалитися. Коли я зустрічаюся зі своїми колегами з інших команд і розповідаю їм про наші умови, то вони із захопленням сприймають цю інформацію і віддають належне керівництву клубу. Я хотів би користуючись нагодою подякувати президенту клубу С.Кузьменку, головному тренеру В.Шарану, які створили максимально комфортні умови для того щоб якість гри футболістів постійно зростала. Що стосується мікроклімату в самій команді, то мені хотілося б бачити в них ще більше згуртованості, організованості, дисципліни, але це не простий процес, над яким ми постійно працюємо. Переконаний, що в період міжсезоння ми зробимо все необхідне для того щоб ще більше згуртувати колектив і націлити їх на високі результати в усіх компонентах футбольного мистецтва. Я переконаний, що наш тренерський штаб, знаючи загальну концепцію розвитку клубу, буде робити все необхідне щоб привити футболістам елементи патріотизму, любові до клубу та міста, честь якого вони захищають.

— Кожна команда в міжсезоння проводить ротацію, з кимось прощаються, на когось увагу звернув головний тренер…

— Для кожної команди це процес неминучий, у всіх командах він був, є і буде. Є хлопці, з якими ми продовжимо співпрацю, але є, на жаль, ті, з ким доведеться прощатися. Для мене цей процес достатньо важкий. Завжди важко прощатися. Я сам був футболістом, тому знаю, що це таке. Але це футбольне життя. Але я їх на «березі» попереджував, що перед нами керівництвом клубу поставлено серйозні завдання і нам їх потрібно виконати. Тішусь тим, що зараз у нас буде значно більше часу на підготовку і вже зараз почався процес перегляду нових виконавців, який перманентно буде продовжуватися, а інтенсивні навчально-тренувальні збори та контрольні матчі покажуть хто залишиться в команді, а хто цей бар’єр не здолає.

— Розкажіть, будь ласка, більш детальніше про організацію і хід навчально-тренувальних зборів.

— В наших загально клубних планах передбачається збір дублерів 11 січня, проведення детального медичного огляду і, можливо, сама важка і кропітка поетапна робота по заздалегідь розробленому плану. Збори проведемо в Олександрії, на нашій базі. Інфраструктура та підбір спаринг-партнерів дозволяє сподіватися на кінцевий позитивний результат. Відразу хотів би попередити, що цей період буде важким, виснажливим і хто добросовісно і з честю його пройде, той і залишиться в команді. Паралельно із нашими зборами свій навчально-тренувальний збір будуть проводити наші колеги з U-19. В цій роботі буде багато спільного. Я сподіваюся, що таке партнерство піде на користь обом колективам. Закономірно, що ми будемо залучати до нашої роботи кращих виконавців з команди U-19, там є футболісти, на яких я звернув серйозну увагу. І я сподіваюся, що для них це буде хорошим стимулом зробити крок вперед.

— Як Вам працюється з Вашими помічниками?

— Мій помічник Володимир Федорович Максімов – легендарний в минулому футболіст, який пройшов хорошу школу в розвитку дитячо-юнацького футболу, добре володіє основами педагогіки та психології. Приємно, що наші погляди співпадають. Досить кваліфіковано працює з футболістами наш масажист Віталій Альохін. Нам активно допомагають тренери з команди U-19. постійно контактуємо з тренерським штабом головною командою та В.Шараном безпосередньо. Хочеться відзначити досвід адміністратора та начальника команди, які переймаються побутом, організаційними питаннями.

— Вболівальникам завжди хочеться бачити на полі місцевих вихованців. Як Ви плануєте реалізовувати цю програму?

— Керівництво клубу ставить перед нами завдання щоб у дублерів та юніорів було більше місцевих вихованців. Звичайно тренерський штаб розбудовує концепцію для реалізації поставленого завдання. В цьому напрямку вже багато зроблено, але ще більше треба зробити. Позитивним є той факт, що досить плідно працює дитячий футбольний клуб «Олександрія – Аметист». Там зібрані досвідчені тренери-педагоги, які щоденно виховують у дітей та підлітків любов до футболу та вказують їм перспективи особистого зростання через батьків, вчителів на прикладах виступів нашої головної команди. Ну і наприкінці, хотілося подякувати всім тим, хто підтримував і підтримує нашу молоду команду і на передодні новорічних та різдвяних свят побажати всім міцного здоров’я, миру та добра.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.

Все о спорте в Александрии © 2013 - 2022