Дмитро Шастал: Володимир Богданович вимагає від нас брати ініціативу на себе


Олександрієць Дмитро Шастал поспілкувався з кореспондентом Української Прем’єр-Ліги.

– Дмитре, без перебільшення, рік, що минає, став визначальним і для Вас, і для Вашої команди: Ви остаточно утвердили себе як футболіста УПЛ, а «Олександрія» переживає чи не найуспішніший період історії.

– Буду з приємністю згадувати 2018. Вважаю, для мене він став переломним роком, а команда взагалі чудово провела його: навесні виграли Трофей престижу, а завершили рік на третьому місці в таблиці. Сподіваюся, 2019 буде ще успішніший.

– Сьогодні, озираючись назад, не виникає лячне відчуття, що все могло обернутись інакше – значно гірше? Спочатку, виступаючи в «Колосі», Ви отримали травму, що ледь не перекреслила кар’єру, а пізніше, вже в «Олександрії», довго не могли пробитися в основу.

– Для себе я зрозумів, що успіх залежить не тільки від праці, а й від збігу обставин. Від того, як ти скористаєшся або не скористаєшся наданими шансами. На мою думку, кінцевий результат говорить за себе, а це, мабуть, означає, що інакше й не могло бути. Вважаю, що напрацював на те, що маю сьогодні.

– Коли не секрет, скажіть, як часто спілкуєтеся з Олегом Федорчуком – по суті, головним тренером у Вашій кар’єрі?

– Ваша оцінка правильна: Олег Вікторович підхопив мене у найскладніший період кар’єри. Завдяки йому я опинився в «Олександрії». Коли грав у «Енергії», ми постійно були на контакті, сьогодні вже ні, на що є об’єктивна причина: у нього вистачає клопотів у своїй команді.

– Як ставитеся до думки деяких фахівців, що, місце правого вінгера – не оптимальне для Вас? Мовляв, Ви були б ефективніші в амплуа відтягнутого форварда – центрального атакувального хава.

– У «Колосі» я грав центрфорварда, проте зрозумів, що не маю достатніх габаритів. Сьогоднішнє своє місце на полі я не вважаю позицією вінгера, на мою думку, я – відтягнутий нападник із флангу. Мої функції багато в чому залежать від конкретних ігрових епізодів. Припустімо, якщо ми атакуємо, я форвард. Або так: я граю на фланзі, лівому чи правому, наші крайки – Андрій Цуриков ліворуч, Павло Пашаєв або Станіслав Микицей праворуч – атакують по своєму краю, звільняючи мені місце в центральній лінії.

– Дивлячись за Вашою грою, інколи виникає відчуття, буцімто Вам не вистачає швидкості. Вочевидь, це відчуття зумовлює те, що Ви любите потримати м’яч, «повозитися» з ним. Парадокс у тому, що такі дії, як можна здогадатися, не дуже подобаються Володимиру Шарану.

– Це неправильне розуміння, хоч я усвідомлюю, чому воно виникає. Насправді Володимир Богданович вимагає від нас брати ініціативу на себе, зокрема, демонструвати дриблінг. Я розумію, що найкраще твою швидкість видно, коли йде довга подача, ти відриваєшся і мчиш за м’ячем. Але насправді швидкість можна продемонструвати в різних епізодах. Приклад: іде подача з краю на твого партнера, в той час коли ти підтримуєш атаку, біжучи своєю зоною поля. Також наявність швидкості показують контратаки суперника – тоді видно, чи можеш ти вчасно повернутися на свою половину поля.

– Про приємне – відпустку: Ви обрали доволі екстремальний спосіб, поїхавши на «безлюдний острів», який об’їздили на мотоциклі (чи мопеді). До Вас серед наших футболістів у такому були помічені хіба що Олександр Шовковський та Євген Левченко!

– Те, що це було небезпечно, я усвідомив постфактум. По-перше, специфіка трафіку в Шрі-Ланці – там багато хаосу. По-друге, я вперше в житті їздив на такому виді транспорту, як скутер, треба було призвичаїтися.

– Наскільки подобається жити в Олександрії?

– Мені комфортно в місті, де я живу. З одного боку, мої думки цілком присвячені тренувальному процесу, більшу частину часу проводжу на базі. З другого – від Олександрії недалеко до мого рідного Києва, куди я їжджу майже щотижня.

– Наостанок традиційне в таку пору року запитання: де проведете Новий рік і Різдво?

– Не знаю. Думаю, і за день до 31 числа не буду знати. Скоріше за все, проведу час із сім’єю. Іншої конкретики немає.

ФК Олександрія

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.

Все о спорте в Александрии © 2013 - 2022