ФК «Олександрія» в цифрах (частина 1)

В літньо-осінній частині чемпіонаті України серед команд Прем’єр Ліги у складі ФК «Олександрія» виступало 24 футболіста. Серед них 4 дебютанта: П.Мягков («Заря» Луганськ), Є.Морозенко («Динамо-2» Київ), С.Чеботаєв («Гірник-Спорт» Комсомольськ), та О.Матвєєв («Іллічівець» Маріуполь). Ще 2 гравця виступали раніше: А.Полярус («Динамо-2» Київ) та М.Козак («Десна» Чернігів).

На рахунку наших гравців 26 попереджень та 2 вилучення. Найбільше попереджень мають: А.Голенков – 5 та Є.Банада – 4. С.Чеботаєв був вилучений з поля в матчі з «Дніпром» (Дніпропетровськ), а А.Шендрік у грі з «Шахтарем».

Найбільш результативним на попередження був матч «Олександрія» — «Металург» (Запоріжжя) – 9 («Олександрія» — 4, «Металург» — 5).

Більше всього вилучень в матчі «Олександрія» — «Шахтар» — 2 (А.Шендрік та А.Тейшейра).

Дві зустрічі пройшло без попереджень: «Олександрія» — «Чорноморець» (Одеса) та «Зоря» (Луганськ) – «Олександрія).

Переможна серія – 3 матчі (15, 16 та 12 тур)

Результативна серія – 6 матчів (11 – 16 тур) – 12 м’ячів.

Безпрограшна серія – 3 матчі (15, 16 та 12 тур)

Нічийна серія – 1 матч (3, 6, 9 та 13 тур)

Без виграшна серія – 5 матчів (3 – 7 тур)

2 поразки поспіль (4 – 5 тур)

Вольових перемог – 0

Футболісти «Олександрії» не забивали м’ячів у ворота суперників в 6-ти матчах («Шахтарю», «Сталі», «Олімпіку», «Чорноморцю», «Динамо» та «Дніпру»).

Не пропускали в 4-х зустрічах (від «Металурга» (двічі), «Чорноморця» та харківського «Металіста»).

А.Новак не пропускав м’ячі у свої ворота в двох домашніх матчах: із «Металургом» та «Чорноморцем», а В.Леванідов в Запоріжжі з «Металургом» та вдома з «Металістом». До речі, «суха» серія Владислава тривала 266 хвилин, яку перервав Д.Хльобас («Говерла») в останній грі.

Матчі за участю нашої команди обслуговували 12 головних арбітрів. Найчастіше: В.Романов – 3, І.Бондар та С.Бойко – по 2. До речі, в усіх зустрічах, які проводив В.Романов олександрійці перемагали: «Карпати» — 4:1, «Волинь» — 3:1 та «Говерла» — 2:1.

На рахунку нашої команди в чемпіонаті одна перемога з великим рахунком в домашній грі з «Карпатами» — 4:1 та одна поразка в Києві від «Динамо» — 0:3.

Самий швидкий гол В.Пономар на 4-й хвилині зустрічі «Олександрія» — «Металург» — 1:0, а самий пізній С.Микицей у грі «Олександрія» — «Металіст» на 90+4 хвилині. В наші ворота найшвидше забив Дентіньо («Шахтар») на 14 хвилині гри «Олександрія» — «Шахтар» — 2:3, а динамівець Даніло відзначився на 90+4 хвилині.

Два гравці «Олександрії» забивали у ворота суперників по 2 м’ячі в одному матчі. В.Пономар забив «Карпатам», а Ю.Коломоєць – «Волині». У ворота наших земляків 2 м’ячі забив лише А.Тейшейра в матчі першого туру «Шахтар» — «Олександрія» — 2:0.

За участю нашої команди було зафіксовано 2 автоголи. Є.Банада забив вирішальний м’яч у грі «Олександрія» — «Сталь» — 0:1, а Є.Іздебський («Металург» в Запоріжжі закріпив перемогу олександрійців – 2:0.

Капітаном ФК «Олександрія» в усіх матчах був А.Запорожан.

Єдиним гравцем, що відзначився виходячи на заміну є Є.Банада, який в грі з «Карпатами» замінив В.Грицука. до речі, в цьому матчі Василь теж залишив свій автограф у воротах Р.Мисака. у ворота «Олександрії» забивали 2 гравці, які вступали в гру із лави запасних – В.Страшкевич («Карпати») та Матеус («Дніпро»).

Пенальті

У ворота суперників – 3/2

У всіх випадках до позначки підходив А.Запорожан. Вдома він забив «Шахтарю», ворота якого захищав А.Канібалоцький, а в Запоріжжі «Металургу» (М.Бабійчуку). На жаль, в останній грі в Ужгороді Андрій не зумів переграти А.Рудька, але повторним ударом відправив м’яч в сітку воріт «Говерли».

В наші ворота, котрі захищав В.Леванідов, було призначено один пенальті, який реалізував волинянин Ф.Матей у грі «Олександрія» — «Волинь».

У збірні туру входило 8 гравців «Олександрії»: А.Сухоцький – 4 рази (2, 3, 8, 9 тур), В.Пономар – 3 (8, 14, 16 тур), А.Запорожан – 2 (9, 15 тур), С.Басов – 2 (11, 13 тур), А.Новак (1 тур), В.Грицук (8 тур), П.Мягков (11 тур) та А.Шендрік (16 тур). Очолював збірну 9-го туру головний тренер ФК «Олександрія» Володимир Шаран.