І. Костиря: «Процес підготовки до чемпіонату триває»


Виконуючий обов’язки старшого тренера ФК «Олександрія» U-19 Ігор Костиря розповів про перебіг та плани навчально-тренувального збору.

— Ігоре Павловичу, ось вже другий тиждень команда перебуває на навчально-тренувальному зборі. Як вдається реалізовувати задумане, з урахування коректив, які внесла погода?

— Перший втягуючий збір ми завершили товариською грою проти «дублю» ФК «Олександрія». Результат за головне ми не ставимо. Наш тренерський штаб повністю задоволений якістю гри наших підопічних. Щодо матеріальної забезпеченості, то нарікань тут просто не може бути, дякуючи керівництву. На даний момент, умови, які створені для нас, мають не всі команди Прем’єр-ліги. Навіть, погодні умови не позначилися на організації та проведенню тренувального процесу, адже технічні працівники клубу діяли оперативно. Футбольним полем зі штучним покриттям, спортивним та тренажерним залами користуємося сповна. Ми провели два контрольних матчі проти дублерів, зараз ведемо переговори про наступні спаринги, проблем з цим немає. Разом із старшим тренером U-21 А.Купцовим переглянули потенційних новачків і зійшлися в рішеннях щодо новачків. Є гравці, з якими готові підписати контракт. Можна казати з впевненістю, що вони будуть достойно представляти «Олександрію». Процес підготовки до чемпіонату триває, ніяких неподоланних рубежів у нас немає.

— Коли розпочнеться другий навчально-тренувальний збір і його завдання?

— Футболістам дали два дні вихідних. Завтра команда збирається і будемо працювати по розробленій програмі, яка узгоджена з головним тренером та старшим тренером «дубля». Заплановано двотижневий збір. Єдине, що зараз у форс-мажорній ситуації вирішуємо питання контрольних матчів, тому що поїхати кудись чи приїхати звідки важко, зважаючи на дорожні умови.

— Як почувається наш гравець юнацької національної збірної – Владислав Шкіндер?

— Зараз він не в оптимальних кондиціях, але будемо над цим працювати. У хлопця є потенціал. Нижче свого рівня він не опуститься. Я з ним розмовляв і він з розумінням ставиться до того, що ще є над чим працювати. При його працьовитості, професіоналізмі, можна вже так сказати, він буде прогресувати і в найближчому майбутньому зможе представляти головну команду нашого міста. Я спілкувався з тренером юнацької національної збірної, з тими людьми, які бачили його виступи, то можна сказати, що Влад провів турнір в Ізраїлі на хорошому рівні, з честю представляв наш клуб.

— Скажіть, будь ласка, певну частину футболістів Ви делегуєте в «дубль», чи кістяк команди залишається?

— Не нами придумано, є політика клубу, яку ми повністю підтримуємо, ті задачі, які перед нами ставить керівництво, головний тренер, старший тренер дублюючого складу – ми маємо передавати свої кращі кадри. Це нормальний робочій процес і я до нього відношуся позитивно. Якщо футболісти викладаються на повну, є прогрес, якщо вони переросли рівень команд U-19, ми готові передати кадри для підсилення U-21. З приходом Андрія Купцов робота у нас налагоджена на високому професіональному рівні. У нас повне взаєморозуміння в тренувальному процесі, в побуті. Ми дотримуємося концепції та філософії гри основної команди. Нашим основним завданням є підготовка та передача кадрів, для подальшого їх розвитку.

— Таке до вас делікатне питання. В кінці-кінців виявилося, особливо в міжсезоння, особливо юніорські команди, що Україна перша за договірними матчами. На жаль, в цьому замішані певні клуби, певні команди, окремі гравці. В який спосіб ви контролюєте цей процес у своїх підлеглих і чи немає схильності у наших молодих футболістів на такі вчинки?

— Стосовно наших команд U-19 та U-21, то ми робили аналіз та перегляд відеоматеріалів, навіть, проводили неформальне розслідування, то можу сказати, що таких прецедентів з нашими гравцями не було. Хлопці викладалися в кожній грі, не зважаючи на результат. А щодо арбітражу, то ця складова від нас не залежить. Є претензії до суддівства у виїзних матчах, відношення до нашого клубу не завжди однозначне, як до новачка. Наше ім’я та традиції нашого футбольного міста дозволять подолати це. Я вважаю, це не бар’єр, а просто непрофесіоналізм та недопрацювання суддівського комітету Федерації футболу України. Ще раз повторюся, з нашого боку натяку не було на договірність матчів. Проведені профілактичні розмови з футболістами. Якщо хтось, навіть, подумає десь іти проти правил Fair Play, то він більше ніколи не буде представляти наший клуб. Всі хлопці попередженні, щоб не було таких прецедентів, як в інших командах. Сам підхід до гри, самовіддача та колективізм, що закладенні в команді, не дозволяють не проявляти бійцівські якості для досягнення результату.

— Інформація для вболівальників. На яких полях плануєте проводити другу частину чемпіонату України з футболу серед молодіжних команд?

— Весняну частину почнемо на полі зі штучним покриттям стадіону «Ніка», а вже потім переберемося на стадіон «ГОЛовківський» (с.Головківка). Як на мене, там створені відмінні умови для проведення матчів на такому рівні. В Олександрії є де грати. Зараз плануємо завершити будівництво стадіону біля бази дитячо-юнацької футбольної школи «Олександрія-Аметист». Є домовленість з інвесторами. Це буде стадіон європейського рівня, на якому також можна буде проводити наші матчі. Ми, — один із небагатьох клубів, який може собі дозволити вибір поля. Так, що в плані футбольної інфраструктури, Олександрію можна вважати футбольним мірилом для всіх регіонів.

— Виходячи з того, що Ви очолюєте і дитячий футбольний клуб «Олександрія-Аметист», які є зрушення у міжсезоння та плани на весняно-літній період?

— Шкільні команди зараз займаються в спортивних залах шкіл міста, придатних для занять футболом. Також використовуємо футбольну базу: методичний кабінет, тренажерну залу, відновлювальний центр. Проблем немає. Зараз іде підготовка по погодженій програмі з керівництвом клубу, головним тренером та старшим тренером U-21. До початку сезону будуть проведені навчально-тренувальні збори, турніри, контрольні матчі. Робота кипить, адже в нас 10 вікових категорій – від 7 до 17 років. Є деякі організаційні питання, але якихось збоїв у нас ніколи не виникало. Ми підготуємося до змагань дитячо-юнацької ліги України і з честю будемо представляти Олександрію.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.

Все о спорте в Александрии © 2013 - 2022