Козацькими шляхами


Саме головній темі козацтва був присвячений велопохід, який здійснили юні мандрівники Будинку дитячої та юнацької творчості Олександрійської міської ради в період з 15 по 19 червня 2015 року.

Маршрут юних вело мандрівників пролягав з міста Олександрії, з відвіданням Олївського озера, через село Ясинуватка Олександрійського району де знаходиться пам’ятник архітектури – колишній маєток барона Вімберга. Точна копія цього приміщення знаходиться у Санкт-Петербурзі. Там він діє як будинок-музей, а у нас, в Ясинуватці залишилися лише руїни… Ще у 1996 році будинок був у гарному стані і вимагав лише незначного ремонту. Але нещодавно його та прилеглу територію було передано для організації жіночого монастиря. З того часу ніяких ремонтів не проводилось, руйнація будівлі тривала. А апогеєм руйнування стали дві пожежі, остання з яких виникла з вини мешканців монастиря

Далі через Диківку та Дмитрівку до Цибулевого, поряд з яким знаходиться Мамаєв Яр.

Ще в кінці 60-х років минулого століття з’явилася перші публікації про факт існування Мамая, історичної особи з чорноліських країв. Всі ми знаємо картину „Козак Мамай”.

Відомо, що серед матеріалів гайдамацького руху є й такі, які підтверджують, що в середині XVIII ст. діяв гайдамака під таким іменем. З 1740 р. Марко Мамай поселився в с.Ухівці біля Цибулева (нині Знам’янський р-н).

Надалі шлях вело мандрівників пролягав через село Топіло, біля якого бере початок наша річка Інгулець.

Побували на місці проведення археологічних досліджень скіфського поховання (Мельгуновський курган), що знаходиться неподалік сел. Топіло та Копані.

Продовжували свій маршрут юні туристи до сел Мошориного та Васиного, біля яких закінчував своє життя автор знаменитої пісні «Їхав козак за Дунай», харківський козак Семен Климовський, який наприкінці ХVIII ст. у степах колишнього Дикого Поля разом із приятелем заснував хутір Припутні.

Подолавши за п’ять днів сто сімдесят кілометрів та наостанок витримавши у дорозі випробовування дощем, загартовані юні туристи повернулися до рідної Олександрії.

Керівник групи: заступник директора з навчально-виховної роботи БДЮТ
Мажаєв Ю.В.

Управління освіти, молоді та спорту Олександрійської міської ради

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.

Все о спорте в Александрии © 2013 - 2022