Кримськими стежками

спорт александрия туризм альпинизм
Під час осінніх шкільних канікул вихованці туристсько-краєзнавчих гуртків Будинку дитячої та юнацької творчості здійснили туристичну подорож до АР Крим, під час якої провели навчально-тренувальні збори з альпіністської початкової підготовки біля селища Форос.

Після засвоєння азів туристичної підготовки зі скелелазіння, групи туристів, під керівництвом досвідченого туриста, керівника гуртка юних гірських туристів Ізмайлова Сергія Петровича, здійснили похід першого ступеню складності по Чорноріченському каньйону, де вже на практиці змогли застосувати свої вміння просування по скельних ділянках.

Через „Байдарські ворота» туристи потрапили на Фроську церкву Воскресіння Христового. Вона була побудована і освячена у 1892 році на уривчастій кручі — Червоній скелі на висоті 400 метрів. В радянські часи храм стояв пусткою і був відновлений лише після здобуття Україною незалежності. Тепер церкву відвідує багато віруючих, вона є досить популярною серед туристів.

Одне з найкрасивіших у Криму місць — дванадцятикілометрова ділянка річки Чорної, початок якої знаходиться в півтора км на північний-північний схід від села Широкого біля підніжжя гори Кизил-Кая, а закінчується він у села Чорноріченського. Ця ділянка з 1947 року оголошено пам’ятником природи, а з 1974 року — державним геологічним заказником «Чорна річка». Являє собою звивисту ущелину, утворену схилами гір, що знаходяться по обох берегах річки, на яких є величезні виступи, що нагадують фортечні бастіони, колони, піраміди та ін. Місцями ущелина важко прохідна: русло річки рясніє великими перекатами і каскадами, навалом кам’яних брил. У періоди дощів і паводків вода в каньйоні шаленіє, реве, у зв’язку з чим його так само називають «Кримським Дияволом». Іноді використовують варіант назви — «Малий каньйон Криму».

Заступник директора з навчально-виховної роботи Мажаєв Ю.В.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.

Все о спорте в Александрии © 2013 - 2022