Наступний суперник Олександрії — ФК «Полтава» (Полтава)


ФК «Полтава» — одна із наймолодших професіональних команд України. Вона була заснована 25 червня 2007 року Полтавською Міською Радою. Президентом клубу та його головним спонсором став Леонід Соболєв.

Срібний призер групового турніру серед команд другої ліги (група «Б») в сезонах 2008/2009 та 2010/2011р.р.

Бронзовий призер (група «Б») – 2009/2010р.р.

Переможець змагань серед команд другої ліги (група «Б») в сезоні 2011/2012 р.р.

Найвище досягнення в чемпіонатах України — 13 місце серед команд першої ліги в сезоні 2012/2013р.р.

Стадіон «Локомотив» — 2 500 місць.

Дебют ФК «Полтава» в першостях України відбувся в сезоні 2007/2008р.р. Виступаючи в груповому турнірі серед команд другої ліги (група «Б») полтавчани посіли 11-е місце серед 18-ти команд. Найбільше матчів у першому сезоні за ФК «Полтава» провів Ан. Подробаха -27. Він же став і кращим бомбардиром команди – 7 м’ячів.

В наступному сезоні полтавчани вели відчайдушну боротьбу за 1-е місце з кіровоградською «Зіркою». Обидві команди набрали однакову кількість очок, але за додатковими показниками, переможцями стали наші земляки. У матчі за вихід до першої ліги наші гості поступилися білоцерківському «Арсеналу». Кращими гравцями ФК «Полтава» в тому сезоні були: Р.Зарубін, В.Азаров, Д.Батусов, С.Бербат, М.Кундель, К.Марченко та О.Бичков. Останній провів найбільше матчів у першості -31, а кращим бомбардиром став Р.Полтавець – 7 м’ячів.

В сезоні 2009/2010р.р. полтавчани стали володарями бронзових нагород, поступившись другим місцем – землякам футболістам кременчуцького «Кременя» за різницею забитих та пропущених м’ячів. В усіх матчах брали участь: С.Батусов та О.Бичков (по — 26). Кращим бомбардиром став М.Зеленевич – 5 м’ячів.

В наступному році наші гості знову стають володарями срібних нагород першості, а в стиковому матчі за право грати у першій лізі поступаються ФК «Суми».

Найбільше матчів у тому сезоні провели: О.Бичков та А.Безсалов (по-21). Кращий бомбардир К.Марченко – 9 м’ячів. Сезон 2011/2012р.р. став найкращим для полтавчан. Команда в пертій боротьбі із краматорським «Аванградом» посіла 1-е місце у груповому турнірі і завоювала місце серед команд першої ліги. Усі матчі провів М.Зеленевич — 26, а кращим бомбардиром та рекордсменом команди за сезон став Є.Радіонов — 13 м’ячів.

Загалом у другій лізі футболісти ФК «Полтава» провели (у групових турнірах) 142 матчі: 81 перемога, 33 нічиї та 28 поразок. Різниця м’ячів: 213-130= + 83 на користь полтавчан. Найбільше матчів провів О.Бичков — 88. Кращий бомбардир М.Зеленевич — 15 м’ячів.

Вдало виступають наші гості і серед команд першої ліги. На початку сезону 2012/2013р.р. та по ходу чемпіонату полтавчани укомплектувалися відомими гравцями: В.Романенком, О.Ждановим, Р.Бідненком (в минулому гравець Збірної України), О.Степанишиним, А.Сагайдаком, І.Козорізом, Д.Скепським та Р.Івашком, які відчутно підсилили гру команди і стали її лідерами.

В підсумку, наші гості посіли 13 рядок в турнірній таблиці, що є непоганим показником для дебютанта змагань. У минулому чемпіонаті команду очолив новий головний тренер Ілля Близнюк – відомий в минулому воротар запорізького «Металурга», кіровоградської «Зірки», київського «Динамо» та збірної України. Тренерську кар’єру він розпочав у маріупольському «Іллічівці», а останнім його клубом була кіровоградська «Зірка».

Сезон 2013/2014р.р. став кращим в історії команди. Футболісти «Полтави» рівно пройшли всю дистанцію чемпіонату і в підсумку посіли 4-е місце в турнірній таблиці. Непогано виступають полтавські футболісти і в нинішньому чемпіонаті, постійно перебуваючи у групі лідерів.

Загалом в першій лізі футболісти ФК «Полтава» провели 72 матчі: 28 перемог, 20 нічиїх, 24 поразки. Різниця м’ячів: 76-72=+4 на користь полтавчан.

Кращий бомбардир та рекордсмен команди за сезон Р.Івашко – 12 м’ячів.

Між собою футболісти ФК «Олександрія» та ФК «Полтава» провели 4 матчі. В Олександрії перемагали наші земляки – 2:1 (В.Шевченко, С.Старенький – Р.Бідненко) та 1:0 (В.Грицук), а в Полтаві двічі сильнішими виявились господарі поля – 1:0 (Є.Лугачов) та 1:0 (М.Лісовський).

В складах обох команд грали: Л.Мусін, О.Блохін, М.Кундель, В.Мельниченко, Р.Зарубін, В.Азаров, О.Гончар, Є.Гончаренко, В.Козленко, В.Пономар, С.Радевич, О.Городов, Р.Пасічніченко, О.Маклаков, І.Швець, Ю.Соломка та Д.Назаренко.

ІАЦ ФК «Олександрія»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.

Все о спорте в Александрии © 2013 - 2022