Наздоганяючи вітер


З 08 по 13 липня 2014 року здійснили свій черговий велопохід вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості управління освіти, молоді та спорту Олександрійської міської ради. Цей похід був проведений в рамках І-го обласного етапу Всеукраїнської історико-краєзнавчої акції учнівської та студентської молоді «А ми тую славу збережемо», який присвячується 70-й річниці визволення України від фашистських загарбників. В перший день велопоходу юні туристи прийняли участь у всеукраїнському велопробігу місцями бойової слави від міста Олександрії до міста Кіровограда, подолавши відстань понад 70 км. Наступного дня маршрут туристів вже пролягав до відомого на Кіровоградщині Хутора Надія, який є однією з найвизначніших історико-культурних пам’яток України.

Після чергової ночівлі, шлях мандрівників пролягав до археологічної пам’ятки України доби пізнього неоліту «Межові камені», які являють собою два ряди з 15 пар паралельних кам’яних монолітів — алею менгірів, розташованих в місці злиття Сугоклею та Сугоклейчика, неподалік сіл Нечаївка та Голубієвичі.

Можливо, культова споруда, пов’язана з божеством Сонця. Ряди зорієнтовані зі сходу на захід, висота паралельних пар брил однакова. Найвища друга пара (до 1,50 м), висота наступних поступово зменшується. Відстань між сусідніми брилами рядів збільшується, деякі з кам’яних брил розташовані на іншому березі річки. Камені досить великі, деякі масою більше тони, з місцевих гранітів, виходів яких достатньо в цих місцях (найближче — у двохстах метрах).

Надалі шлях мандрівників-велосипедистів пролягав через Компаніївку, Новгородку та Нову Прагу. Останню ночівлю зробили на березі Бешки.
Всього за шість днів проїхали за велоспідометрами (порівнювали одночасно за трьома) 296 км. Якщо ж пригадати кількість проколів на каморах велосипедів — їх було біля півтора десятка, але це були лише хвилинні зупинки…

Керівник групи, заступник директора з навчально-виховної роботи Мажаєв Ю.В.

Управління освіти, молоді та спорту Олександрійської міської ради

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.

Все о спорте в Александрии © 2013 - 2022