Наздоганяючи вітер


З 08 по 13 липня 2014 року здійснили свій черговий велопохід вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості управління освіти, молоді та спорту Олександрійської міської ради. Цей похід був проведений в рамках І-го обласного етапу Всеукраїнської історико-краєзнавчої акції учнівської та студентської молоді «А ми тую славу збережемо», який присвячується 70-й річниці визволення України від фашистських загарбників. В перший день велопоходу юні туристи прийняли участь у всеукраїнському велопробігу місцями бойової слави від міста Олександрії до міста Кіровограда, подолавши відстань понад 70 км. Наступного дня маршрут туристів вже пролягав до відомого на Кіровоградщині Хутора Надія, який є однією з найвизначніших історико-культурних пам’яток України.

Після чергової ночівлі, шлях мандрівників пролягав до археологічної пам’ятки України доби пізнього неоліту «Межові камені», які являють собою два ряди з 15 пар паралельних кам’яних монолітів — алею менгірів, розташованих в місці злиття Сугоклею та Сугоклейчика, неподалік сіл Нечаївка та Голубієвичі.

Можливо, культова споруда, пов’язана з божеством Сонця. Ряди зорієнтовані зі сходу на захід, висота паралельних пар брил однакова. Найвища друга пара (до 1,50 м), висота наступних поступово зменшується. Відстань між сусідніми брилами рядів збільшується, деякі з кам’яних брил розташовані на іншому березі річки. Камені досить великі, деякі масою більше тони, з місцевих гранітів, виходів яких достатньо в цих місцях (найближче — у двохстах метрах).

Надалі шлях мандрівників-велосипедистів пролягав через Компаніївку, Новгородку та Нову Прагу. Останню ночівлю зробили на березі Бешки.
Всього за шість днів проїхали за велоспідометрами (порівнювали одночасно за трьома) 296 км. Якщо ж пригадати кількість проколів на каморах велосипедів — їх було біля півтора десятка, але це були лише хвилинні зупинки…

Керівник групи, заступник директора з навчально-виховної роботи Мажаєв Ю.В.

Управління освіти, молоді та спорту Олександрійської міської ради

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.

Все о спорте в Александрии © 2013 - 2022