Олександрія прийняла чемпіонат Кіровоградської області


В суботу 1 листопада 2014р. керівники ФБЖУ В. Малюшицький та Б. Костюк відвідали перший відкритий чемпіонат Кіровоградської області з багатоповторного жиму, який проходив в мальовничому місті Олександрія у Районному будинку культури. Організатори змагання – ФБЖ у Кіровоградській області (керівник Олексій Чиж) спільно з ГО «Сильна Олександрійщина».

В даному році Олександрія вже приймала змагання з багатоповторного жиму — це було встановлення рекорду України на День Незалежності, тоді 15 кращих «багатоповторників» почергово (5 хвилин кожний) вижимали штангу вагою 55 кг, і в сумі виконали 1336 повторень. Формат даного змагання дещо відмінний від встановлення рекорду: жінки жмуть на максимальну кількість повторень штангу вагою 25 кг., а чоловіки – 55 кг., 75 кг. та 100 кг. Найпопулярніша вага штанги 55 кг. була представлена трьома віковими групами – «юнаки», «ветерани» та «відкрита».

Слідом за короткими вітальними словами від організаторів та запрошених осіб першими до штанги підійшли жінки. Жіноча номінація «вага штанги 25 кг.» була представлена 5-ма спортсменками, і, звісно ж, стала рекордсменкою серед кількості учасників у номінаціях на даному змаганні. А змагалися тут, як дівчата-початківці в даному виді, так і вже імениті спортсменки. Беззаперечну перемогу отримала досвідчена Олена Лисенко (Кіровоград), вона перевершила власний, встановлений минулого року на Першості України, рекорд – вижала штангу на 132 повторення та підтвердила звання МСМК з багатоповторного жиму. Досить пристойний результат показала дев’ятнадцятирічна Дарина Бєлова із Олександрії, вижавши штангу на 80 повторень, що принесло їй заслужене ІІ місце. Свою бронзову нагороду отримала Валерія Щукіна (Олександрія), яка виконала 57 повторень зі штангою. Обидві спортсменки (Дарина та Валерія) виконали норматив КМС з багатоповторного жиму, але варто зазначити, що Дарині не вистачило всього 2 одиниці індексу атлетизму для досягнення звання МС. Четверте місце за Яною Доільніциною з 41 повторенням, а п’ятірку замкнула Єлизавета Риженко, виконавши 29 повторень зі штангою.

Наступними змагалися юніори в номінації «вага штанги 55 кг.». Першим став Артем Гучек (Олександрія) з 79 виконаними повтореннями, який дуже хотів, але, на жаль, не зміг виконати норматив майстра спорту, оскільки допустився критичної помилки: не розрахував власні сили перед здійсненням відпочинку. Якщо фаворитом у даній номінації Артем був ще до початку змагання, то хто стане володарем срібла та бронзи залишалося інтригою до останніх секунд. З мінімальним відривом від свого суперника (1,6 ІА) срібло отримав Владислав Трябунський (с. Шарівка) з 59 виконаними повтореннями, а бронза в даній номінації за Богданом Пилепенком (м. Долинська) з 49 повтореннями. Четвертим став наймолодший учасник змагання Євген Жмирьов (смт. Павлиш) з 47 зарахованими повтореннями. Вся трійка призерів виконала норматив КМС з багатоповторного жиму.

Після юнаків в аналогічній вазі штанги змагалися ветерани. Їх було всього двоє, але ж яких. Першим став 55-річний Ігор Сендецький з Кіровограду, вижавши штангу на 90 повторень. Продемонстрований результат дозволив Ігорю отримати звання МС з багатоповторного жиму. Друге місце посів Віктор Оніщенко (Олександрія) з 49 повтореннями. Цікаво, що власна вага спортсменів виявилася ідентичною – 85 кілограмів.

Закрили змагання в вазі штанги 55 кг. чоловіки у віковій групі «відкрита». Першим тут виявився КМС Микита Богданов (Кременчук/Полт. обл.), виконавши 74 повторень зі штангою, друге місце посів Олексій Шиндор (Олександрія) з 50-ма повтореннями та виконаним нормативом КМС, а замкнув трійку Андрій Караул (Олександрія) з 38 зарахованими повтореннями.

В номінації «вага штанги 75 кг.» було 4 учасники. За найвище місце на п’єдесталі боролися між собою МС Сергій Ткач (с. Шарівка) та Богдан Павловський (Біла Церква/Київ. обл.). Богдан першим підійшов до виконання вправи, і, продемонструвавши чудову техніку, закінчив вправу з результатом 47 повторень (ІА=37,3), здавалося, що цей результат уже ніхто не перевершить, але слідом за Богданом вправу виконував Сергій, який вижав 75-ти кілограмову штангу на 45 повторень (ІА=45). Отож, в такій цікавій дуелі першим виявився Сергій Ткач, а срібло отримав Богдан Павловський. Обидва спортсмени продемонстрували результати вищі за норматив КМС. Третє та четверте місце між собою розділили з однаковою кількістю виконаних повторень (24 повторення), але з різним індексом атлетизму (25 та 21,4) Євген Коваленко та Іван Єршов відповідно (обидва з Олександрії).

Найважчою, в прямому сенсі цього слова, номінацією в рамках даного змагання була «вага штанги 100 кг.». Окрасою даної номінації та загалом змагання став продемонстрований результат переможцем цієї номінації МСМК Олександром Невмиваком (Кременчук/Полт. обл.). Сто кілограмову штангу Олександр вижав на 65 повторень (ІА=73,1), перевершивши ним же встановлений рекорд минулого року на Першості України (для офіційного внесення результатів в реєстр рекордів ФБЖУ Олександру та Олені потрібно взяти участь в Чемпіонаті України і продемонструвати не гірший результат). До речі, результат Олександра навіть вищий, ніж рекорд Росії в аналогічній номінації! Повертаючись далі до призерів, срібло отримав Микола Колесніков, виконавши норматив КМС з результатом 23 повторення, а бронзовим призером став Рустам Годжаєв, вижавши штангу на 19 повторень (обидва спортсмени із Олександрії).

Як бачите, чемпіонат виявився доволі цікавим та яскравим, прикро, звісно, що участь у ньому взяло не так і багато спортсменів як хотілося. Залишається побажати, щоб наступного року змагання з багатоповторного жиму відвідало значно більше спортсменів, і такий, досі не визнаний, але перспективний вид спорту як «багатоповторний жим» набрав великої популярності серед спортсменів Кіровоградщини!

Завершаючи статтю, хочеться подякувати організаторському складу, а саме ФБЖуКО та ГО «Сильна Олександрійщина» за професійно організоване свято спорту. Особливе спасибі Сергію Кузьменку, ТОВ «Украгроком» та Олександрійській РДА за підтримку в розвитку багатоповторного жиму. Також виражаємо подяку нашому постійному партнеру інформаційному порталу «Железный Мир» за інформаційну підтримку та надані журнали для спортсменів.

До нових зустрічей, спортсмени!
Багатоповторний жим – спорт для сильних духом!
Слава Україні!

Источник

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.

Все о спорте в Александрии © 2013 - 2022