Асистенти арбітра — Олександр Павлінов, Віталій Сухін (обидва з Одеси).
Спостерігач арбітражу — Ігор Хіблін (Хмельницький).

«Сталь»: Герман Пеньков, Артур Данієлян, Ігор Ощипко, Гліб Грачов, Джонатан, Максим Задерака (К), Михайло Месхі, Дмитро Копитов (Андрій Якимів, 75’), Орест Кузик, Тіаго (Юрій Климчук, 55’), Данило Книш (Анатолій Нурієв, 69’).
Запасні: Данило Рябенко, Еберт, Кирило Костенко, Артем Хоцяновський.

«Олександрія»: Юрій Паньків, Владислав Бабогло, Олексій Довгий, Віталій Пономар (Василь Грицук, 46’), Андрій Цуріков (Євген Протасов, 62’), Гліб Бухал, Артем Полярус (Сергій Старенький, 74’), Андрій Запорожан (К), Артем Сітало, Павло Пашаєв, Андрій Бацула.
Запасні: Дмитро Рудик, Дмитро Шастал, Євген Банада, Тимур Стецьков.
Головний тренер: Володимир Шаран.

Попередження: Максим Задерака (16’), Михайло Месхі (55’) — Гліб Бухал (17’), Владислав Бабогло (60’), Андрій Бацула (84’).
Голи: Дмитро Копитов (71’), Юрій Климчук (76’).

Сьогодні в Києві на «Оболонь-Арені» для ФК «Олександрія» відновився 27 чемпіонат України з футболу серед команд Прем’єр-ліги. Команда прямо зі зборів у Туреччині прибула в столицю, де і провела свій перший офіційний матч 2018 року.

Нагадаємо, що раніше між собою футболісти ПФК «Сталь» та ФК «Олександрія» провели 12 офіційних матчів. У Кубку України в сезоні 2008/2009 років перемогли наші земляки– 2:0 (Євген Шупік та Володимир Постолатьєв). У Прем’єр–лізі суперники провели між собою 5 матчів: 2 перемоги«Сталі», 1 нічия та 2 перемоги святкували наші земляки. Різниця м’ячів 9-8=+1 на користь«олександрійців». М’ячі на рахунку: Сергія Старенького – 5, Віталія Пономаря, Андрія Запорожана і Станіслава Куліша (усі по 1– «Олександрія») та автогол Богдана Михайліченка(«Сталь»), Кваме Карікарі– 3, Антона Кравченка, Романа Дебелка, Боя Деула та Немана Обрадовіча (по 1 – «Сталь»).
Ще один м’яч у власні ворота забив Євген Банада. У першій лізі перевагу мають футболісти«Сталі»: 2 перемоги та 4 нічиї. Різниця м’ячів 6-3=+3.
Голи в цих зустрічах забивали: Костянтин Візенок, Володимир Романенко, Сергій Грибанов, Андрій Скарлош, В’ячеслав Гаді та Станіслав Куліш (по 1 – «Сталь»), Євген Шупік, Юрій Буличов та Андрій Запорожан (по 1 – «Олександрія»).

Заспів матчу основних команд напередодні задали дублери«Олександрії», які у зустрічі команд U-21 обіграли кам’янських колег.

У керманича«Олександрії» певно боліла голова, кого поставити в центр оборони, бо так склалося, що досвідчений Андрій Гітченко через дискваліфікацію пропускав цей матч, а Валерій Бондаренко був травмований. Тому, вибір зупинився на «необстріляних» Владиславові Бабоглу і Глібові Бухалу. Те, що центральна зона захисників Олександрії складалася практично з новачків вже перед матчем викликало побоювання.

Приємно, що на стадіоні «Оболонь-Арена» олександрійська команда мала достатньо велику групу підтримки- з перших секунд ми чули гучні гасла від присутніх на трибунах уболівальників.
Обидві команди розпочали матч без особливої розвідки. На масовану атаку кам’янських футболістів«Олександрія» відповіла відразу двома небезпечними атаками. У першому випадку удар Артема Поляруса заблокував Ігор Ощипко, а з другої спроби після удару Артема Сітала м’яч знову блокується і наші земляки задовольняються тільки кутовим.

За хвилину знов пройшов небезпечний випад «Олександрії» — Артем Сітало скинув м’яч на Артема Поляруса який знаходився у штрафному майданчику прямо навпроти воріт Германа Пенькова- і лише відчайдушний кидок в ноги захисника врятував камянців від серйозної небезпеки.

13 хвилина матчу мала би стати для футболістів «Сталі» фатальною. Практично віч-на-віч з воротарем суперників Артем Сітало виводить Андрія Цурікова, але вчасний вихід кіпера господарів поля врятував ситуацію.

Надалі кам’янчани припинили панікувати і змогли пересунути гру ближче до олександрійських воріт. Тепер вже гравці «Олександрії» мусили відбиватися.

Чисельні атаки «Сталі» могли цілком призвести до відкриття рахунку господарями поля — 29 хвилина принесла найнебезпечніший момент воротам «Олександрії». Після помилки Владислава Бабогла, який невдало відбив м’яч, вихованець олександрійського футболу Максим Задерака пробиває по воротах Юрія Паньківа — та після рикошету Юрій заволодів м’ячем.

На останній хвилині після подачі кутового Артемом Полярусом, Гліб Бухал пробиває головою — але вище воріт.

Після перерви керманич «Олександрії» Володимир Шаран кидає в бій досвідченого Василя Грицука, який вийшов на поле замість Віталія Пономаря і вже на стартових хвилинах другого тайму міг вивести олександрійців уперед. Після передачі Артема Поляруса з лівого флангу Василь з лету пробив на точність по воротах «Сталі», але в якійсь неймовірній позі Герману Пенькову вдалося відбити цей підступний удар.
Небезпечно виходив на ворота олександрійців Орест Кузик. Знаходячись під гострим кутом, він намагався перекинути м’яч через голкіпера «Олександрії», але Юрій Паньків прочитав цей задум.

Щойно вийшовши на заміну Анатолій Нурієв розігнав контратаку по правому флангу і віддав точну передачу в центр штрафного майданчика на Дмитра Копитова, який пробив з-під захисників. Юрій Панькв, закритий захисниками надто пізно відреагував на цей удар. Господарі повели в рахунку — 1:0.

А вже за 5 хвилин Юрій Климчук відгукнувся на передачу Максима Задераки з глибини поля. Уникнувши офсайду, він випередив Юрія Паньківа, який вийшов з воріт, впевнено обіграв його і спокійно відправив м’яч у пусті ворота.

Після другого пропущеного м’яча наша команда практично зупинилася. Не врятував ситуацію і вихід на поле кращого бомбардира команди Сергія Старенького.

У звітному матчі спрацювала, як мозоль, натерта теза «Не забиваєш ти — забивають тобі». Так сталося і у матчі «Олександрії» проти аутсайдера чемпіонату — кам’янської Сталі». Не реалізувавши в дебюті матчу кілька перспективних моментів, олександрійці у другому таймі втратили ініціативу і дозволили супернику двічі їх покарати.

В післяматчевому флеш-інтерв’ю керманич олександрійців Володимир Шаран по-джентльменськи взяв провину за бліду гру і ганебний результат на себе. Але футбол — це лише гра. Життя продовжується. Перемоги прийдуть — треба тільки цього бажати і вірити в це.