Підкорили найвищі гори України


Під час літніх канікул вихованці туристсько-краєзнавчого напрямку Будинку дитячої та юнацької творчості Олександрійської міської ради, під керівництвом досвідченого туриста, керівника гуртка Ізмайлова Сергій Петровича, здійснили туристичні походи по Карпатах: підкорили гору Говерлу, що є найвищою горою України та побували на комплексній пам’ятці природи загальнодержавного значення “Скелі Довбуша”.

Гора Говерла розташована на хребті Чорногора в Карпатах, на межі Закарпатської та Івано-Франківської областей, у 17 кілометрах від кордону з Румунією. В перекладі з угорської назва вершини означає «Снігова гора» (H?v?r). І це недарма, адже вершина Говерли більшу частину часу в снігу, причому дуже часто він лежить там навіть посеред літа.

З вершини Говерли прекрасно видно увесь чорногорський хребет, а в ясну погоду — міста Івано-Франківськ та Коломию, а також обсерваторію «Білий слон» на горі Піп Іван, куди й дісталися юні мандрівники. Дослідження свідчать, що з прадавніх часів на цю гору підіймались з низовин на свято Івана Купала, розпалюючи на вершині величезну ватру — Живий Вогонь.

Комплекс «Українські Карпати, скелі Довбуша» — це цікаве за формою та розташуванням нагромадження велетенського каміння висотою 30-50 метрів, які утворилися тисячі років тому на морському дні. Майже на кілометр зі сходу на захід тягнеться створений природою лабіринт, досягаючи ширини в 200 метрів. За даними археологів, тут було язичницьке капище, а пізніше християнський монастир.

Надалі маршрут юних туристів лежав до гори Парашка (Параска) — найвищої вершини Сколівських Бескидів. Розміщена вона на відстані 10 кілометрів на захід від міста Сколе (Львівська область). В ясну погоду її далеко видно з прикарпатських рівнин на відстані від 40 кілометрів, а панорами з вершини гори завжди є предметом захоплення туристів та фотографів.
Щоразу з новими враженнями, бадьорі туристи поверталися до рідної Олександрії.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Мажаєв Ю.В.

Управління освіти, молоді та спорту Олександрійської міської ради

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.

Все о спорте в Александрии © 2013 - 2022