Під час літніх канікул вихованці туристсько-краєзнавчого напрямку Будинку дитячої та юнацької творчості Олександрійської міської ради, під керівництвом досвідченого туриста, керівника гуртка Ізмайлова Сергій Петровича, здійснили туристичні походи по Карпатах: підкорили гору Говерлу, що є найвищою горою України та побували на комплексній пам’ятці природи загальнодержавного значення “Скелі Довбуша”.
Гора Говерла розташована на хребті Чорногора в Карпатах, на межі Закарпатської та Івано-Франківської областей, у 17 кілометрах від кордону з Румунією. В перекладі з угорської назва вершини означає «Снігова гора» (H?v?r). І це недарма, адже вершина Говерли більшу частину часу в снігу, причому дуже часто він лежить там навіть посеред літа.
З вершини Говерли прекрасно видно увесь чорногорський хребет, а в ясну погоду — міста Івано-Франківськ та Коломию, а також обсерваторію «Білий слон» на горі Піп Іван, куди й дісталися юні мандрівники. Дослідження свідчать, що з прадавніх часів на цю гору підіймались з низовин на свято Івана Купала, розпалюючи на вершині величезну ватру — Живий Вогонь.
Комплекс «Українські Карпати, скелі Довбуша» — це цікаве за формою та розташуванням нагромадження велетенського каміння висотою 30-50 метрів, які утворилися тисячі років тому на морському дні. Майже на кілометр зі сходу на захід тягнеться створений природою лабіринт, досягаючи ширини в 200 метрів. За даними археологів, тут було язичницьке капище, а пізніше християнський монастир.
Надалі маршрут юних туристів лежав до гори Парашка (Параска) — найвищої вершини Сколівських Бескидів. Розміщена вона на відстані 10 кілометрів на захід від міста Сколе (Львівська область). В ясну погоду її далеко видно з прикарпатських рівнин на відстані від 40 кілометрів, а панорами з вершини гори завжди є предметом захоплення туристів та фотографів.
Щоразу з новими враженнями, бадьорі туристи поверталися до рідної Олександрії.
Заступник директора з навчально-виховної роботи Мажаєв Ю.В.
Управління освіти, молоді та спорту Олександрійської міської ради