По закінченню сезону – сплав по Інгульцю


Спортивний туризм на жаль не являється олімпійським видом спорту (нема видовищності), але свою функцію по фізичному та психічному вихованню молоді виконує відмінно. Тому є прикладом як проходить підготовка юних спортсменів у «Школі розвідників». З настанням теплої погоди скаути виходять на тренування на саморобних плотах. І з самого початку дається установка , що тренування закінчаться сплавом по Інгульцю і підуть туди ті, хто виявиться здатний до такої пригоди. У «Школи розвідників» є вже досвід сплавів . Останнє наше досягнення – 4 денний сплав від Олександрії до Петрового (2 юн. розряд). Це дійсно велика пригода тому, що 2 і 3 день проходив по руслу ,заваленому деревами, де просто доводилося брати до рук пилку та сокиру.

Цього року, враховуючи досвід минулих сплавів, були проведені тренування на швидкість, маневрування та витривалість. А потім був контрольний одноденний похід проти течії від стадіону «Ніка» до дамби і далі по Войнівському водосховищу до пляжу санаторію «Гірник» і таким же шляхом назад. На це давалося 12 годин, звичайно з багатьма привалами на купання та харчування. Цим виявлялася здатність учасників до тривалого перебування на воді, щоб потім не було сліз. А хода проти течії показувала рівень фізичної підготовки , спритність та чи є у скаута впертість до подолання перешкод . І ще була перевірка на командність – потрібно було допомагати один одному йти проти течії і два рази переносити плоти через дамбу.
12 скаутів з початку літа тренувались на плотах – хтось вперше сів на плоти, інші вже другий рік тренуються, деякі вже мали досвід сплавів. І ось на кінець сезону (це коли перестають качати воду з Дніпра) був проведений 2-денний сплав до с. Новий стародуб 3-4 серпня. На жаль дальше не змогли сплавитися, бо не вирішувалася проблема зі транспортом, який повинен забрати назад плоти та учасників сплаву. Тому «бувалі» не захотіли так малувато сплавлятися. А серед початківців виявилися здатними подолати маршрут троє скаутів, які вже другий рік займаються водним туризмом, але ще не ходили у сплави. Це Дмитро Болонський, Гліб Загребельний та Олексій Свірідов. Досвід тренувань допоміг їм подолати складнощі сплаву. Правда в перший день просилися на привали, походить по землі – все хилитається, хочеться твердого (перші ознаки «морської хвороби»), але потім зрозуміли що це не допомагає і на другий день відпочивали на плотах,лягаючи в «дрейф». І ще була пригода в районі с. Ізмайловка. Дерев там навалило в річку більше чим минулого року. На старі проходи полягали нові гілки – довелося добряче попрацювати пилкою. Потім ще прийшлось наганяти час, щоб вчасно добратися до місця зустрічі з транспортом. І хоча цей сплав не був розрядним (потрібно ще третій день на залік), але досвід отриманий скаутами знадобиться на другий рік і вони легко здадуть норматив 3 юн. розряду по водному туризму, а організація буде думати , як робити сплави так, щоб не залежати від транспорту – будемо робити надувні катамарани.

Голова ДГО «ФСК «Школа розвідників» Ковтко А. О.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.

Все о спорте в Александрии © 2013 - 2022