По закінченню сезону – сплав по Інгульцю


Спортивний туризм на жаль не являється олімпійським видом спорту (нема видовищності), але свою функцію по фізичному та психічному вихованню молоді виконує відмінно. Тому є прикладом як проходить підготовка юних спортсменів у «Школі розвідників». З настанням теплої погоди скаути виходять на тренування на саморобних плотах. І з самого початку дається установка , що тренування закінчаться сплавом по Інгульцю і підуть туди ті, хто виявиться здатний до такої пригоди. У «Школи розвідників» є вже досвід сплавів . Останнє наше досягнення – 4 денний сплав від Олександрії до Петрового (2 юн. розряд). Це дійсно велика пригода тому, що 2 і 3 день проходив по руслу ,заваленому деревами, де просто доводилося брати до рук пилку та сокиру.

Цього року, враховуючи досвід минулих сплавів, були проведені тренування на швидкість, маневрування та витривалість. А потім був контрольний одноденний похід проти течії від стадіону «Ніка» до дамби і далі по Войнівському водосховищу до пляжу санаторію «Гірник» і таким же шляхом назад. На це давалося 12 годин, звичайно з багатьма привалами на купання та харчування. Цим виявлялася здатність учасників до тривалого перебування на воді, щоб потім не було сліз. А хода проти течії показувала рівень фізичної підготовки , спритність та чи є у скаута впертість до подолання перешкод . І ще була перевірка на командність – потрібно було допомагати один одному йти проти течії і два рази переносити плоти через дамбу.
12 скаутів з початку літа тренувались на плотах – хтось вперше сів на плоти, інші вже другий рік тренуються, деякі вже мали досвід сплавів. І ось на кінець сезону (це коли перестають качати воду з Дніпра) був проведений 2-денний сплав до с. Новий стародуб 3-4 серпня. На жаль дальше не змогли сплавитися, бо не вирішувалася проблема зі транспортом, який повинен забрати назад плоти та учасників сплаву. Тому «бувалі» не захотіли так малувато сплавлятися. А серед початківців виявилися здатними подолати маршрут троє скаутів, які вже другий рік займаються водним туризмом, але ще не ходили у сплави. Це Дмитро Болонський, Гліб Загребельний та Олексій Свірідов. Досвід тренувань допоміг їм подолати складнощі сплаву. Правда в перший день просилися на привали, походить по землі – все хилитається, хочеться твердого (перші ознаки «морської хвороби»), але потім зрозуміли що це не допомагає і на другий день відпочивали на плотах,лягаючи в «дрейф». І ще була пригода в районі с. Ізмайловка. Дерев там навалило в річку більше чим минулого року. На старі проходи полягали нові гілки – довелося добряче попрацювати пилкою. Потім ще прийшлось наганяти час, щоб вчасно добратися до місця зустрічі з транспортом. І хоча цей сплав не був розрядним (потрібно ще третій день на залік), але досвід отриманий скаутами знадобиться на другий рік і вони легко здадуть норматив 3 юн. розряду по водному туризму, а організація буде думати , як робити сплави так, щоб не залежати від транспорту – будемо робити надувні катамарани.

Голова ДГО «ФСК «Школа розвідників» Ковтко А. О.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.

Все о спорте в Александрии © 2013 - 2021