Туризм — це відпочинок та загартування


Те, що туризм — це активний відпочинок та загартування сили духу, уміння переборювати труднощі, вміння долати природні перешкоди, навряд чи хто буде заперечувати. Саме це в черговий раз випробували на собі вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості Олександрійської міської ради, учасники туристичного походу Карпатами, який тривав з 27 липня по 8 серпня 2014 року. В перший день учасники подорожі відвідали в місті Мукачеве відомий замок Паланок, який видно вже за кілька кілометрів до Мукачева. За фундамент-постамент йому править 68-метровий згаслий вулкан. Замок заснований ще у IX-XІ ст. та бачив за свою історію дуже багато.

Наступного дня, юні туристи вже піднімалися на Карпатський хребет Боржава, який має ряд вершин понад тисячу метрів, але головна цікавинка цього хребта в тому, що в цей час він рясніє ягодою чорницею, яку здавна слов’яни вважають однією з найцілющіших ліків.

Протяжність хребта Боржава понад 50 кілометрів, на ньому немає лісу, а отже немає дров, тому туристам доводилося декілька разів спускатися на ночівлю вниз, щоб приготувати їжу. Саме на цих спусках, а особливо на підйомах, під керівництвом досвідченого туриста Ізмайлова Сергія Петровича, кожен випробовував себе на міцність та витримку.

Незабутнім для юних пішоходів залишиться відвідування на полонині сироварні та куштування свіжоприготованого сиру.

Закінчувала група свій туристичний похід відвіданням першого сільського музею архітектури та побуту на Закарпатті — «Старе село». Розташований він між синіми хвилями річки Колочавки та вічнозеленим масивом Чертежика. На його території відтворено село стародавньої Верховини із колочавських експонатів, які ознайомлюють із 300-річною історією побуту місцевих жителів. В музеї представлені пам’ятки культури різних часів та різних верств населення як за соціальним статусом (бідняки, середняки), так і за видом діяльності (вівчарі, лісоруби, мірошники, швеці). Особливий інтерес у юних туристів виявився до церковно-приходської школи, яка передає атмосферу навчання дітей з середини 19 до середини 20 століття. Читати тодішні школярі вчилися із церковних книжок, а писали на невеличких дощечках грифликами. Учні різного віку вчилися в одному класі, а дяк-учитель за непослух міг добряче покарати різками.

Загартовані та бадьорі, з масою нових вражень юні туристи повернулися додому.
Помічник керівника туристичної групи Мажаєв Ю.В.

Управління освіти, молоді та спорту Олександрійської міської ради

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.

Все о спорте в Александрии © 2013 - 2022