У тему сьогодення


Згадується своє дитяче безтурботне життя: футбол, гра у «войнушку» — «ворог» буде завжди переможеним… Все було, але не було жорстокості, бездушшя, черствості в юних серцях. Сьогодні дитинство невпізнанно змінилось, і не в кращий бік. Діти залишили вулиці, спортмайданчики, і взялися за ігри-комп`ютерні — «засмоктали» — кіборг ігри, «страшилки»… Розтління іноземного впливу видно здалеку – через кілька років відгукнеться… А сьогодні діти неслухняними ростуть, вседозволеність, безконтрольність поведінки, завищена самооцінка, претензії до батьків – це перші паростки морального падіння молодого покоління…

Відірвати юнь від негативу сьогодення не в змозі ніякими заходами педагогічного чи виховного впливу. Втрачаємо майбутнє країни зрання.

І в цьому сенсі слова важливо шукати інші шляхи підходу до сердець дітей – відкрити їм інше життя, де виховується колективізм, гарт, сила, взаємодопомога, дійсний патріотизм. Для цього існують десятки гуртків, секцій, організацій, де можна не хвилюватися – з вашого «чада» виховають людину.

Та не все так добре і з гуртками. З бюджету 2015 слідує, що урізання бюджету буде значним. А це означає, що сотні секцій і гуртків припинять своє існування.

Сьогодні мова піде про небайдужу людину, ентузіаста, який забирає дітей від комп’ютерів, і дає їм перші ази військово-патріотичного виховання.

Знайомтесь Андрій Орестович Ковтко, 42- річний олександрійський підприємець, голова громадської організації фізкультурно-спортивного клубу «Школа розвідників», який за власні кошти утримує «Школу розвідників».

— Сьогодні, як ніколи, важливо привити молодому поколінню справжні ідеали, а не підмінні, треба виховати справжніх патріотів країни. Це важко здійснити, бо вплив Інтернету сьогодні має як позитив, так і негатив, що привалює у розтлінні дитячих душ. Чи є Ваша школа тим осередком кращого виховання?

— Я згоден, що в теперішній час розквіту Інтернет зв’язку важко чимось відволікти дітей від сучасних іграшок (страшилок), соціальних мереж, що не завжди несуть у собі виховний позитив. Це ми відчуваємо по мові наших дітей та поведінці. З`явилися такі слова, що важко зрозуміти їх смисл. Поведінка – розв`язна. Здається, що іншого впливу не існує, але він є і дуже простий: треба дітей гуртувати в колектив, щоб вони відчули, що таке дружба, чуйність, взаємовиручка, добропорядність, кмітливість і гідність. Тому кілька років тому заснував ГО ФСК «Школа розвідників». Сама назва говорить за себе – вона інтригує, вона привертає увагу дітлахів. Вони в нас зацікавлені до всього нового та незвичного. Сам я багато років відвідував клуб «Горизонт», що займався спортивним туризмом. Відвідує організацію не так і багато діток – 10 чоловік, але ці, ті, хто сьогодні проти «засмоктування» негативу.

— За які кошти утримується «Школа розвідників»?
— За власні, звісно. Я працюю на громадських засадах. Весь інвентар купуємо за власні кошти, за власні кошти виїздимо на обласні змагання з військово-спортивного багатоборства.
— Чому навчає «Школа розвідників»?
— Наші вихованці виховуються на кращих прикладах патріотизму, на шанобливому ставленні до батьків та в майбутньому стати надійними захисником країни. Для цього ми їх тренуємо в доброму вправлянні з автоматичною зброєю, в її підготовці до стрільби; в метанні гранат; в прицільній стрільбі з пневматичної зброї; в метанні ножів. Поряд з цим навчаємо юних розвідників спортивному туризму, а саме, як долати полосу перешкод, в спортивному орієнтуванні на місцевості та в стендовому альпінізмі. Наші діти, відвідуючи організацію стають вихованішими, стриманішими, допитливішими і добрішими. Вони з великою радістю хочуть ділитися своїми успіхами. Ось і вчора наші вихованці на змаганнях з воркауту показали на що вони здатні. Твердо переконаний, що в критичний момент вони не розгубляться і нададуть важливу першу допомогу тому, хто потрапить у біду.

І. Мельник
Істина від Олександрії

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.

Все о спорте в Александрии © 2013 - 2022