В. Шаран: «Плідна робота таки дала результат»


Наставник «Олександрії» Володимир Шаран — про підсумки першої частини сезону.

— «Олександрія» на сьомому місці — виглядає як фантастична реальність?

— Ясно, що побачити «Олександрію» в грудні на такій позиції не очікував ніхто. Але плідна робота таки дала результат. Так, початок був не дуже, бо потребувалось трохи часу, щоб влитися в турнір. Але потім вдалося налагодити гру, і в першу чергу завдяки командним діям і чудовим колективним взаєминам Олександрія зараз так високо.

— Влітку була озвучена задача «закріпитися в Прем’єр-лізі». Можна сказати, це завданням виконали та перевиконали?

— Здебільшого так. Команда вже освоїлась у вищій лізі, почуває себе впевнено і грає на рівних з багатьма суперниками. Але тут ще є над чим працювати.

— Багато кажуть, що переломним для «Олександрії» був домашній матч з «Карпатами» — 4:1. В чому тоді переобразилась команда?

— Хлопці здобули впевненість, якої так не вистачало на початку сезону. Футболісти зрозуміли що, «Олександрія» може грати з будь-якою командою Прем’єр-ліги, розраховуючи на хороший результат. Після того ми навіть з «Шахтарем» провели дуже добрий матч, навіть після вилучення, давши грандові справжній бій.

— В останніх трьох турах осені «Олександрія» зробила трьохматчеву переможну серію з різницею забитих-пропущених 6-1. Це означає, що саме зараз ваша команда в найкращому стані? Чи раніше теж траплялися добрі відрізки, але просто не складалося з результатом?

— Думаю, під кінець «Олександрія» показала себе у найкращому виді. На останні матчі команда чудово додала фізично. Проти того ж «Шахтаря» ми багато часу грали в меншості, але не здулися і відпрацювали дуже добре.

— Чи був матч, де «Олександрія» безглуздо втратила бали?

— Думаю, єдиним таким є поєдинок з «Чорноморцем». Тоді ми могли і повинні були перемагати, але не склалося, десь не пощастило. Хоча загалом нам нема чого скаржитися, адже в інших поєдинках брали своє, при цьому здобувши декілька чудових перемог.

— Нинішня ваша робота в «Олександрії» якось відрізняється від минулого разу, коли ви працювали з командою в 2010-11 роках?

— Відрізняється, бо зараз я став більш впевненим в своїх силах. По собі відчуваю, що тепер трохи інакше підходжу до справи. Та й команда тоді була трохи інша, і Прем’єр-ліга — сильніша від нинішньої, з потужними колективами і багатьма легіонерами.

— Восени були задоволені кадровим наповненням? Чи не вистачало футболістів певного типу?

— Є певні нюанси щодо вдосконалення складу, але загалом ми не сподівалися на конкретні імена, а зробили ставку на командну гру. Ми брали простих футболістів, і вони довели, що не дарма потрапили в Прем’єр-лігу. І Чеботаєв, і Полярус грали не останню роль, Матвеєв провів кілька матчів. Дуже доречним був Таргамадзе, який після певного періоду розігрався та суттєво додав нам креативу.

— Влітку ви не стали кардинально оновлювати склад, запросивши лише декілька виконавців з команд першої ліги. Це був пріоритет — довіритись нинішнім виконавцям та зберегти склад?

— Таким був пріоритет клубу. Ще за часів виступів в першій лізі я сказав хлопцям, що ми не збираємось міняти склад у випадку потрапляння до Прем’єр-ліги. Вони тяжко працювали над цим і заслужили свій шанс. І в результаті не підвели.

— Запрошенням в «Олександрію» вирішили дати Таргамадзе ще один шанс? Важко було повірити в Давида після всіх розмов про його нефутбольне життя?

— Я не бачив його рік і, звичайно, сумнівався. Фізичний стан Таргамадзе був далекий від ідеального, можна сказати, Давид прийшов розібраним. Але потім він став дуже якісно працювати і повернуся на високий рівень.

— Можете впевнено казати, що Таргамадзе залишиться в «Олександрії» навесні?

— І клуб, і сам Давид хоче цього, але зараз стверджувально говорити про це поки рано. Будемо розмовляти з його агентами та з генеральним директором «Шахтаря» Сергієм Палкіним, щоб продовжити оренду. Головне, що в самого футболіста є бажання залишитись.

— Дуже часто ви випускали попереду Пономаря з Коломойцем, але регулярно застосовували ротацію, і замість Коломойця грав або Грицук, або Голєнков. Чим це пояснюється?

— Ми шукали агресивності в атаці, і в цих пошуках випускали Пономаря, навіть, на фланзі. Але все-таки Віталій — чистий форвард, тому в результаті зупинилися на схемі з Пономарем в ролі другого нападника. Також на ситуацію вплинула травма Грицука в матчі з «Зорею», після чого ми почали серйозно награвати двох форвардів. Саме тоді і з’явилася результативна гра разом з постійними голами.

— Підозрюю, було дуже болісно ставити хрест на зв’язці Коломоєць-Пономарь після прощання з Коломойцем…

— Так, ми навіть просили Юрія залишитися ще на певний термін. Але він мав конкретні запрошення від інших команд, тому нічого не вдієш. Нам тільки залишається побажати успіхів.

— Якщо Коломойця ви просили залишитися, то Степанюка відпустили без проблем?

— Руслан — старанний хлопець, на тренуваннях виглядав непогано, але не заграв. Я впевнено можу сказати, що він — професіонал, але в «Олександрії» не склалося.

— Що сталося з Морозенком, який влітку прийшов в «Олександрію», але вже у вересні покинув клуб?

— Ми очікували більшого від Євгена, але він прийшов не готовий фізично. Ми чекали, поки він підтягнеться, і в матчі з «Олімпіком» Морозенко отримав свій шанс, але вийшов невдало. А пізніше у нас з’явилась можливість взяти Таргамадзе, але для цього треба було відпустити одного гравця. Тому вирішили попрощатися з Морозенко. Так, можливо, вчинили не дуже красиво, але це — футбол…

— Наразі у вас залишився лише один чистий форвард — Пономар. Виходячи з цього, взимку в першу чергу будете шукати саме нападника?

— Звичайно. Хоча дефіцит нападників — це проблема не лише «Олександрії». Але будемо шукати, пробувати різних виконавців.

— «Олександрія» дуже вдало черпає ресурси з першої ліги. Взимку теж зазирнете туди? Чи наразі команда вищої ліги має шукати підсилення серед собі подібних?

— Ми продовжуємо слідкувати за першою лігою, і там є гравці для можливого підсилення в Прем’єр-лізі. Але треба дивитися на нюанси, в першу чергу — на контракти футболістів.

— Які ще позиції хотілося б підсилити?

— Було б непогано укріпити опорну зону гравцем захисного плану. Також треба підсили позицію правого захисника, бо там не вистачає стабільності. Хоча Микицей непогано провів кінцівку осінньої частини на тому місці, пристойно виглядав Чеботаєв. Але хотілося б більше креативу.

Максим Сухенко

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.

Все о спорте в Александрии © 2013 - 2022