Валерій Лучкевич: Було б цікаво зіграти з англійською командою


Олександрієць Валерій Лучкевич поспілкувався з виданням Команда №1 про підготовку до нового сезону, спаринги й бельгійський період футбольної кар’єри.

– Валерію, «Олександрія» добре проводить контрольні матчі на зборах. Команда вже готова до нового Чемпіонату?

– На це питання краще відповість наш тренерський штаб. Ми граємо під навантаженнями, на фоні втоми. Готуємося не до товариських матчів, а до офіційного старту в Лізі Європи і Чемпіонаті України. Ми стараємося і викладаємося по максимуму, тому що розуміємо, що сьогодні закладається фундамент фізичної підготовки на весь сезон.

Але, звичайно, приємно, що на фоні сильних суперників з чемпіонатів Нідерландів та Бельгії ми виглядали цілком достойно. Думаю, відповідь на запитання, наскільки ми готові до сезону і єврокубків, дадуть тільки офіційні матчі.

– Який матч на зборах поки що можна виділити для «Олександрії» як найкращий?

– Конкретну гру виділити не зможу. У різних матчах були як хороші моменти, так і помилки. Головне, як каже наш головний тренер, щоб була присутня думка на полі, щоб був думаючий футбол.

Найголовніше, що ми проходимо якісну підготовку і виконуємо задачі, які нам ставить тренерський штаб.

– Уже думали, кого б хотіли в суперники в Лізі Європи?

– Без різниці, особливих побажань немає. Але хочеться, щоб «Олександрії» дісталася англійська команда. Було б цікаво зіграти в Англії.

– «Олександрії» складніше буде утримати третє місце в новому Чемпіонаті, ніж вийшло в минулому?

– Чемпіонат покаже. Звичайно, ми підняли планку і багато хто тепер чекатиме того ж самого і в цьому сезоні. Головне, щоб цей момент не тиснув на нас психологічно, щоб була впевненість у своїх силах. На перший план у цьому Чемпіонаті вийде вже наша психологія.

– Цього літа ви стали повноправним гравцем «Олександрії», покинувши бельгійський «Стандард». Не бажали повертатися до Бельгії?

– Все вирішилося дуже швидко. Я вже збирався їхати в Бельгію, і буквально в останній момент мені сказали, що клуби домовилися між собою, і я можу стати повноцінним гравцем «Олександрії». Вибрав олександрійську команду, не довго думаючи, з різних причин. У першу чергу, я вдячний головному тренеру Володимиру Шарану, тому що я не грав майже півроку, але він ризикнув і повірив у мене, довірив місце в складі.

Тому він говорив, що хоче бачити мене гравцем «Олександрії», тому я підписав з клубом повноцінний контракт, хоча інші пропозиції з України теж були.

– Рідний «Дніпро» звав назад?

– Так, була пропозиція, але я вже пообіцяв Володимиру Богдановичу, що буду гравцем «Олександрії», тому що в цій команді на мене розраховують, і у нас амбітні плани й цілі на новий сезон.

– Що вам дав період у бельгійському «Стандарді»?

– Коли українець приїжджає в Європу, там треба починати все з чистого аркуша, там тебе ніхто не знає і треба відразу грати в два рази сильніше гравця, який за менталітетом ближче до їх футболу. У нас же легіонерам дають багато часу на розкачку, дають їм можливість помилятися, і потім все одно виходити на поле. У Європі такого немає. Ще важливе значення має довіра тренера. За моїх часів у «Стандарді» в команді змінилося чотири тренера, але найбільше відіграв при другому. Коли ж прийшов Мішель Прюддом, то після зборів він відразу сказав, що мені краще піти в оренду.

Радий, що в підсумку я граю за «Олександрію». Тут я граю, мені довіряє тренер і попереду нас чекають цікаві матчі.

– Чи змінився Чемпіонат України, поки ви були в Бельгії?

– В індивідуальному плані він втратив, але виріс в плані командної гри. Багато команд уже вміють будувати гру, налагодили оборону.

– Хто буде конкурентом «Олександрії» в новому Чемпіонаті?

– Сезон покаже. Думаю, фаворити чемпіонату – це «Шахтар» і «Динамо», а всі інші можуть боротися за призове місце. Але ми не хочемо дивитися – хто ж буде нашим конкурентом. Звертатимемо увагу на свою гру, щоби вирішувати поставлені задачі.

Богдан Леончук

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.

Все о спорте в Александрии © 2013 - 2021