Володимир Шаран: Ставлю на українських футболістів


Про хід навчально-тренувального збору, який завершився кілька днів тому в Туреччині, і про кадрові очікування «Олександрії» кореспонденту «СЕ» розповів її головний тренер Володимир Шаран.

— Зазвичай погода на турецькому Середземномор’ї стабільна і обходиться без сюрпризів. Що ж сталося цієї зими?

— Мені вже доводилося чути, що подібні катаклізми виникли в Туреччині вперше мало не за півстоліття. Але ми базувалися в Аланії, де гори прикривали поля, на яких працювала команда. У підсумку весь тренувальний процес пройшов відповідно до плану — за винятком скасованого спарингу з болгарським клубом «Чорно море».

— Тут вже втрутилася природа?

— Ні, справа була в відсутності освітлення. Але, можливо, все склалося і на краще, адже багато хлопців виявилися травмовані, та й психологічний стан у декого був не найкращим. Після вимушеної паузи ми здобули перемоги над вірменським «Пюніком» і македонським «Вардаром». Так що, другою частиною першого збору я задоволений. Що ж стосується першої, то нам довелося перебудовуватися з штучного поля на натуральне. Хлопці говорили, що ноги не «ті». В якійсь мірі ця особливість позначилася на результатах двох перших контрольних матчів — з болгарським «Ботєвим» і польською «Аркою». До речі, поляки виявилися дійсно хорошим суперником.

— Що скажете про гравців, які перебували на перегляді в «Олександрії»: словака Івана Шранца і бразильця Андерсона Чубі?

— Обидва залишалися у нас недовго — після першого ж спарингу їх відправили додому.

— До вас на перегляд щороку прибувають іноземні футболісти, проте з різних причин в команді не залишаються. Чи замислювалися, що в цьому механізмі можна поміняти?

— Чи замислювався? Звичайно. Була б в «Олександрії» відповідна зарплата — ми могли б знаходити хороших футболістів. Але у нашого клубу є бюджет і ліміт, який ми не переступаємо. Звідси і поява на перегляді гравців подібного рівня. Тому я завжди робив і буду робити ставку на українських футболістів. Самовіддана праця, наполегливість і взаєморозуміння з їх боку — все це є в тренувальному процесі. Підганяти ж кого-небудь, як трапляється в роботі з іноземцями, я не хочу. Легіонер спочатку повинен бути на голову сильніший за нашого футболіста — такого ми готові взяти в команду. Яскравим прикладом є грузин Давід Таргамадзе, який підняв планку майстерності для іноземного футболіста. На неї ми й орієнтуємося. Якби мені довелося брати в команду легіонера, то саме такого. До слова, був варіант з Капанадзе з кутаїського «Торпедо», який готовий був їхати на нашу зарплату. Але він підписав контракт — і клуб його до нас не відпустив. Платити за нього відступні ми не зможемо. Хоча такого футболіста в «Олександрію» готовий взяти і без перегляду.

— У час, що залишився до відновлення чемпіонату чи плануєте посилитися?

— Ми очікуємо приїзду потенційного новачка на позицію нападника, якого я хотів би бачити в нашій команді. Це гравець хорошого рівня, до того ж з українським паспортом. Але поки питання ще не вирішилось. На даний момент не відчуваю задоволення з приводу кадрового потенціалу команди. Вона укомплектована в не повному обсязі — особливо після того, як пішов з команди Бондаренко. З його переходом в «Шахтар» виникли проблеми в центральній зоні оборони. Хотілося б взяти на цю позицію гравця, який буде сильніше грати на ній, ніж під час збору грали Бабогло і Дедечко. Хоча у нас і є варіанти з кандидатом на місце центрального захисника (наприклад, Микицей), я не можу бути задоволений діями лінії оборони. За чотири матчі першого турецького збору ми пропустили шість м’ячів. А це дуже багато.

— Чи виправдали очікування появую в команді цієї зими Валерій Лучкевича та Дениса Дедечка?

— З кожним матчем Лучкевич додавав, з’явилося взаєморозуміння з партнерами. Валерій — хлопець працьовитий, віддається боротьбі в кожному ігровому епізоді. Зрозуміло, є помарки, але в цілому я задоволений його ставленням до роботи. Те ж стосується і Дедечка, який зосередився і показав хороший рівень — як на позиції центрального захисника, так і опорного хавбека.

— Який стан справ з поверненням ветерана команди Василя Грицука?

— Найближчим часом ми не побачимо його на полі, процес відновлення ще триває. Він знаходиться в Сербії на реабілітації, а коли зможе приєднатися до команди — мені поки невідомо.

— Чи плануєте залучити футболістів з резервної команди?

— Беремо на збір кількох молодих хлопців, які, за словами мого колеги з дубля, проявили себе з кращого боку останнім часом. Завжди даємо шанс молоді: так було на першому зборі, так буде і на другому.

— Коли вирушаєте на другий збір до Туреччини?

— Вилітаємо в суботу. На наступний день заплановано тестування. Що стосується ігрової практики, то заплановані чотири поєдинки: з боснійським «Железничаром», узбецьким «Бунедкором» і білоруським «Шахтарем». Ще один суперник поки, що уточнюється.

ФК Олександрія

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.

Все о спорте в Александрии © 2013 - 2021