Володимир Шаран: Ставлю на українських футболістів


Про хід навчально-тренувального збору, який завершився кілька днів тому в Туреччині, і про кадрові очікування «Олександрії» кореспонденту «СЕ» розповів її головний тренер Володимир Шаран.

— Зазвичай погода на турецькому Середземномор’ї стабільна і обходиться без сюрпризів. Що ж сталося цієї зими?

— Мені вже доводилося чути, що подібні катаклізми виникли в Туреччині вперше мало не за півстоліття. Але ми базувалися в Аланії, де гори прикривали поля, на яких працювала команда. У підсумку весь тренувальний процес пройшов відповідно до плану — за винятком скасованого спарингу з болгарським клубом «Чорно море».

— Тут вже втрутилася природа?

— Ні, справа була в відсутності освітлення. Але, можливо, все склалося і на краще, адже багато хлопців виявилися травмовані, та й психологічний стан у декого був не найкращим. Після вимушеної паузи ми здобули перемоги над вірменським «Пюніком» і македонським «Вардаром». Так що, другою частиною першого збору я задоволений. Що ж стосується першої, то нам довелося перебудовуватися з штучного поля на натуральне. Хлопці говорили, що ноги не «ті». В якійсь мірі ця особливість позначилася на результатах двох перших контрольних матчів — з болгарським «Ботєвим» і польською «Аркою». До речі, поляки виявилися дійсно хорошим суперником.

— Що скажете про гравців, які перебували на перегляді в «Олександрії»: словака Івана Шранца і бразильця Андерсона Чубі?

— Обидва залишалися у нас недовго — після першого ж спарингу їх відправили додому.

— До вас на перегляд щороку прибувають іноземні футболісти, проте з різних причин в команді не залишаються. Чи замислювалися, що в цьому механізмі можна поміняти?

— Чи замислювався? Звичайно. Була б в «Олександрії» відповідна зарплата — ми могли б знаходити хороших футболістів. Але у нашого клубу є бюджет і ліміт, який ми не переступаємо. Звідси і поява на перегляді гравців подібного рівня. Тому я завжди робив і буду робити ставку на українських футболістів. Самовіддана праця, наполегливість і взаєморозуміння з їх боку — все це є в тренувальному процесі. Підганяти ж кого-небудь, як трапляється в роботі з іноземцями, я не хочу. Легіонер спочатку повинен бути на голову сильніший за нашого футболіста — такого ми готові взяти в команду. Яскравим прикладом є грузин Давід Таргамадзе, який підняв планку майстерності для іноземного футболіста. На неї ми й орієнтуємося. Якби мені довелося брати в команду легіонера, то саме такого. До слова, був варіант з Капанадзе з кутаїського «Торпедо», який готовий був їхати на нашу зарплату. Але він підписав контракт — і клуб його до нас не відпустив. Платити за нього відступні ми не зможемо. Хоча такого футболіста в «Олександрію» готовий взяти і без перегляду.

— У час, що залишився до відновлення чемпіонату чи плануєте посилитися?

— Ми очікуємо приїзду потенційного новачка на позицію нападника, якого я хотів би бачити в нашій команді. Це гравець хорошого рівня, до того ж з українським паспортом. Але поки питання ще не вирішилось. На даний момент не відчуваю задоволення з приводу кадрового потенціалу команди. Вона укомплектована в не повному обсязі — особливо після того, як пішов з команди Бондаренко. З його переходом в «Шахтар» виникли проблеми в центральній зоні оборони. Хотілося б взяти на цю позицію гравця, який буде сильніше грати на ній, ніж під час збору грали Бабогло і Дедечко. Хоча у нас і є варіанти з кандидатом на місце центрального захисника (наприклад, Микицей), я не можу бути задоволений діями лінії оборони. За чотири матчі першого турецького збору ми пропустили шість м’ячів. А це дуже багато.

— Чи виправдали очікування появую в команді цієї зими Валерій Лучкевича та Дениса Дедечка?

— З кожним матчем Лучкевич додавав, з’явилося взаєморозуміння з партнерами. Валерій — хлопець працьовитий, віддається боротьбі в кожному ігровому епізоді. Зрозуміло, є помарки, але в цілому я задоволений його ставленням до роботи. Те ж стосується і Дедечка, який зосередився і показав хороший рівень — як на позиції центрального захисника, так і опорного хавбека.

— Який стан справ з поверненням ветерана команди Василя Грицука?

— Найближчим часом ми не побачимо його на полі, процес відновлення ще триває. Він знаходиться в Сербії на реабілітації, а коли зможе приєднатися до команди — мені поки невідомо.

— Чи плануєте залучити футболістів з резервної команди?

— Беремо на збір кількох молодих хлопців, які, за словами мого колеги з дубля, проявили себе з кращого боку останнім часом. Завжди даємо шанс молоді: так було на першому зборі, так буде і на другому.

— Коли вирушаєте на другий збір до Туреччини?

— Вилітаємо в суботу. На наступний день заплановано тестування. Що стосується ігрової практики, то заплановані чотири поєдинки: з боснійським «Железничаром», узбецьким «Бунедкором» і білоруським «Шахтарем». Ще один суперник поки, що уточнюється.

ФК Олександрія

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.

Все о спорте в Александрии © 2013 - 2022